imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

macOS Mojave: Pokliďte svou plochu jedním kliknutím


Nová verze operačního systému od Applu v sobě skrývá řadu zajímavých novinek. Jednou z nich je i splnění snu všech uživatelů, kteří milují pořádek. Pojďme si představit Stacks.

Kdo sledoval letošní WWDC, jistě si novinky v podobě Stacks všimnul. Jde o způsob, jak udělat radost vašemu srdíčku s OCD.

Nejvíce nás zaujalo už samotné představení, funkce se nám na první pohled přirostla k srdci. Když je teď venku první veřejná beta macOS Mojave, můžeme si novinku vyzkoušet. Patříme mezi ty, kdo plochu používají jako hlavní nástroj pro pracovní soubory – při řešení projektů se nám zde postupně tvoří pelmel složek, dokumentů, fotek a dalších. Naštěstí přichází Stacks!

Stacks automaticky organizují vaše dokumenty a pomáhají s tím, abyste na své ploše neměli nepořádek. Do skupin dávat soubory podle typu, čili fotky, dokumenty, tabulky, PDF soubory – vše bude mít své místo. Jestliže budete soubory organizovat podle data, můžete plochu rozdělit na různá období. A když si své soubory označíte metadaty (například jmény klientů), můžete si obsah plochy organizovat i podle těchto doplňujících informací. Soubory v komíncích si pak lze jednoduše procházet a rychle vybírat ty, které hledáte.

Funkci aktivujete pomocí dvou kliknutí:

  • Zvolte Finder jako aktivní okno.
  • Klikněte na nabídku View v menu.
  • Zvolte možnost Stacks.

A je to! Nyní můžete uklidit svůj nepořádek i na té nejvíce neorganizované ploše vůbec. Díky jednomu kliknutí budete mít vše pěkně poklizené a rozdělené.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.