imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

macOS Mojave: Použití světlého režimu v aplikaci Mailu


Na tmavý režim pro macOS jsme netrpělivě čekali řadu let, nehodí se však pro úplně všechny aplikace. Ukažme si proto, jak pro mailovou aplikaci nastavit světlý režim, i když máte ve svém macOS Mojave zapnutý tmavý režim.

Pravdou je, že nám macOS Mojave díky frameworkům tmavého režimu přinesl vykoupení. Není ale ideální úplně vždy. Například čtení PDF dokumentů, eBooků a dalších na tmavém pozadí není nic moc, zejména při zpracování delších textů. Stejně tak jen těžko najdete webové stránky nebo e-maily, které jsou speciálně přizpůsobeny pro tmavé pozadí.

U macOS 10.14 si můžete vybrat ze dvou režimů – tmavého a světlého. Vše se nastavuje na systémové úrovni, u některých aplikací si však můžete díky vývojářům nastavit režim, který neodpovídá tomu zvolenému systémem.

Apple je jedním z vývojářů, kteří umožňují světlé nastavení, i když je zbytek systému ve tmavém. Příkladem je třeba mailová aplikace. Jakmile povolíte Dark Mode, stačí udělat následující:

  • Otevřete aplikaci Mail.
  • Klikněte na Mail liště.
  • Zvolte Preferences.
  • Klikněte na Viewing.
  • Odškrtrněte „Use dark mode for messages“.
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.