imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

macOS Mojave: Skvělá funkce pro Safari


Tmavý režim je skvělý, Mac App Store je také super, nejlepší změna macOS Mojave se však skrývá v ikonkách na levé straně záložek v Safari…

Přístup Applu k vlastnímu systému a přinášení nových funkcí je dost ambivalentní. Na jednu stranu je Apple zlepšuje skrze nadějný vývoj a technologie. Na druhou stranu však občas není tak pozorný u úplně základních věcí. Jestliže bychom si situaci měli představit jako dům, mluvíme tu o skvělé stylové vile v Beverly Hills, kde však neustále kape kohoutek, dveře se zasekávají a kachličky jsou pokryty vodním kamenem.

Jde o mix luxusu a ledabylosti.

Abychom se drželi výše zmíněného příměru, systém macOS Mojave dokázal opravit kapající kohoutek. Konečně se podařilo dodat něco, co nám v systému od Applu chybělo dlouhá léta – favicony.

Takové ty malé obrázky, jež pomáhají s navigací a nejčastěji je naleznete na straně záložek v prohlížeči, u uložených stránek a podobně. Z nějakého důvodu však Safari této vlastnosti webů vůbec nevyužívalo. Od teď však naštěstí můžete favicony zapnout, stačí udělat následující:

  • Spustit Safari.
  • Kliknout v menu na „Safari“ a „Preferences“.
  • Následně kliknout na „Tabs“.
  • Nakonec zaškrtnout „Show website icons in tabs“.

Je hotovo, ani to nebolelo.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.