imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

macOS Mojave: Uložte fotku přímo do Macu


Díky inovacím v macOS Mojave se k sobě iPhone a Mac dostávají blíže, prohlubují se i možnosti ekosystému. Pojďme se podívat na to, jak udělat fotku, jež se rovnou objeví na vašem Macu.

Fotoaparát v Kontinuitě. Jde o skvělou možnost, jež doplňuje dosavadní výhody propojeného ekosystému. Jestliže vlastníte jak iPhone, tak Mac, budete novinku používat často.

Každý dobře ví, že iPhone dělá skvělé fotky, navíc pomocí něj i naskenujete dokumenty. Apple měl evidentně brainstorming, kde se rozhodl, že od teď macOS Mojave a iOS 12 spojí síly. Mac si bude moci užívat kamery iPhonu. Původní popis je následující:

Když teď iPhonem vyfotíš objekt nebo naskenuješ dokument, automaticky s ním můžeš dál pracovat na Macu. Stačí použít volbu Vložit fotografii z nabídky Úpravy. Můžeš vyfotit něco, co máš na stole, a hned to budeš mít v dokumentu Pages. Nebo naskenovat účtenku a její narovnaná verze bude okamžitě k dispozici ve Finderu jako PDF. Fotoaparát v Kontinuitě funguje v Mailu, Poznámkách, Pages, Keynotu, Numbers a dalších aplikacích. Je to další případ hladké souhry iPhonu a Macu.

Abyste funkci využili, nemusíte dělat nic jiného, než kliknout pravým tlačítkem ve kterékoliv podporované aplikaci a z menu vybrat „Udělat fotku“ nebo „Skenovat dokument“ – záleží, co chcete udělat. Po několika sekundách se na vašem telefonu objeví náhled kamery (i když jsme jej měli zamknutý). Stačí teď jen udělat snímek, jenž se po potvrzení vloží do původní aplikace. Jednoduché a elegantní.

Nezapomínejte na to, že abyste funkci využili, musíte mít na svých zařízeních iOS 12 a macOS Mojave. Zároveň musíte, stejně jako u dalších funkcí Kontinuity (Univerzální schránka, Handoff, Instant Hotspot apod.), využívat jedno Apple ID. Z našich zkušeností je trochu cítit, že jde stále o betu. Rozhodně tu máme u Fotoaparátu v Kontinuitě nějaký prostor pro zlepšení.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!