imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

macOS Mojave: Jak vypnout náhledy screenshotů


Nová verze desktopového systému od Applu mění tvorbu screenshotů v něco, co se velmi podobá fungování v iOS. Jestliže vám však nová podoba nevyhovuje, můžete se snadno vrátit ke staré formě. Ukážeme vám, jak na to.

Nová verze systému macOS přináší hned několik spektakulárních změn. Nejenže jsme se konečně dočkali Dark Modu, proměnila se třeba i tvorba snímků obrazovky. Uživatelský zážitek se posunul hodně směrem k iOS – po vytvoření screenshotu se na obrazovce objeví malý náhled, na který když kliknete, dostanete se do možnosti rychlých úprav.

Pohled na novinku se pochopitelně mění uživatele od uživatele, někomu se tak nemusí líbit. Nebojte se ale, že byste se nemohli vrátit zpět ke klasice. Abyste vypnuli náhledy screenshotů, stačí udělat následující:

  • Stiskněte klávesovou zkratku CMD + Shift + 5.
  • Dole uprostřed se objeví plovoucí panel, klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte Options.
  • Najděte zde Show Floating Thumbnail a odstraňte zaškrtnutí vedle možnosti.
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.