imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

macOS: Oznámení času


Neříkáme, že jde o úplně nejžádanější a nejpotřebnější funkci v macOS, ale kdo jsme my, abychom soudili? Pokud budete chtít, můžete si vše sami nastavit. My vám poradíme, jak na to.

U každého systému najdeme funkce, u nichž nechápeme, proč je vývojáři stále nepřidávají. To samé platí i pro macOS. No a pak jsou funkce, kde nechápeme, proč tam vůbec jsou. No a možnost oznámení času patří do druhé kategorie. Možná se ale mezi čtenáři skutečně najde někdo, kdo by jí rád využil a neví, jak ji nastavit. Ukažme si to:

  • Jděte do „System Preferences“
  • Zvolte menu „Date & Time“
  • Následně klikněte na poslední záložku jménem „Clock“
  • A pak zaškrtněte funkci „Announce the time“

Pokud chcete, můžete si určit, jak často vás má systém upozorňovat. Dokonce si lze upravit i oznamovací hlas. Rychlý vývoj technologií je prostě úžasný!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.