imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

macOS se pravděpodobně dočká tmavého režimu


Opět nám z Applu unikají informace – jeden z vývojářů nalezl na serverech Applu skutečné video s tmavým režimem. Dočkáme se ho i pro iOS?

Tmavý režim byl největší otázkou loňského WWDC. Spekulovalo se hlavně o přidání do iOS, které nás ostatně zajímalo více, nakonec však došlo na zklamání. Nyní Steven Troughton-Smith objevil, že funkce dorazí pro macOS.

Apple opět nedokázal udržet informace pod pokličkou. Skutečně ostražitý vývojář našel na serverech Applu půlminutové video o Xcode 10. Samotný příběh je pochopitelně mnohem složitější, ale Steven a jeho přátelé najdou vše, co Apple povolí. To samé se odehrálo u HomePodu nebo u schémat iPhonu X – tyto informace objevil Rambo v kódu betaverzí systému.

Vývojář po objevení informací vše ihned sdílel na Twitteru, podle nahraných fotek je evidentní, že:

  • Xcode dorazí s tmavým prostředím, tmavá ikonka koše ve videu naznačuje, že půjde v macOS 10.14 o systémovou záležitost.
  • Na fotkách vidíme ikonku Apple News, což naznačuje, že se brzy aplikace objeví i na Macu.
  • Podle MacRumors vidíme na pozadí noční Mohavskou poušť, na základě toho redaktoři očekávají, že macOS 10.14 ponese jméno Mojave.

Je pravděpodobné, že se po iOS dočká transformace App Storu i desktopový systém. John Gruber, autor Daring Fireballu, to zmiňoval již dříve. Do WWDC zbývají už jen dva dny, pak uvidíme všechno pěkně oficiálně.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.