imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

macOS se pravděpodobně dočká tmavého režimu


Opět nám z Applu unikají informace – jeden z vývojářů nalezl na serverech Applu skutečné video s tmavým režimem. Dočkáme se ho i pro iOS?

Tmavý režim byl největší otázkou loňského WWDC. Spekulovalo se hlavně o přidání do iOS, které nás ostatně zajímalo více, nakonec však došlo na zklamání. Nyní Steven Troughton-Smith objevil, že funkce dorazí pro macOS.

Apple opět nedokázal udržet informace pod pokličkou. Skutečně ostražitý vývojář našel na serverech Applu půlminutové video o Xcode 10. Samotný příběh je pochopitelně mnohem složitější, ale Steven a jeho přátelé najdou vše, co Apple povolí. To samé se odehrálo u HomePodu nebo u schémat iPhonu X – tyto informace objevil Rambo v kódu betaverzí systému.

Vývojář po objevení informací vše ihned sdílel na Twitteru, podle nahraných fotek je evidentní, že:

  • Xcode dorazí s tmavým prostředím, tmavá ikonka koše ve videu naznačuje, že půjde v macOS 10.14 o systémovou záležitost.
  • Na fotkách vidíme ikonku Apple News, což naznačuje, že se brzy aplikace objeví i na Macu.
  • Podle MacRumors vidíme na pozadí noční Mohavskou poušť, na základě toho redaktoři očekávají, že macOS 10.14 ponese jméno Mojave.

Je pravděpodobné, že se po iOS dočká transformace App Storu i desktopový systém. John Gruber, autor Daring Fireballu, to zmiňoval již dříve. Do WWDC zbývají už jen dva dny, pak uvidíme všechno pěkně oficiálně.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.