imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

macOS: Správa souborů RAR


RAR je jedním z těch formátů, se kterým si macOS nedokáže nativně poradit. Ukážeme vám tedy pár příkazů v Terminálu, díky kterým nebudete muset pro řešení situace stahovat speciální aplikace.

Operační systém macOS ve skutečnosti zvládne zpracovat obrovské množství formátů dokumentů, pro naprostou většinu aktivit tak nebudete potřebovat aplikace třetích stran. RAR mezi ně však nepatří, bohužel. Občas přesto na formát narazíte, nemusíte ale hned sahat po nějaké speciální aplikaci. Stačí malý trik v Terminálu.

Prvním krokem je instalace manažera balíčku Homebrew. Napište do Terminálu následující příkaz a stiskněte Enter:

/usr/bin/ruby -e “$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)“

Jakmile je instalace dokončena, otevřete nové okno Terminálu a napište:

brew install unrar

Po instalaci budete moci pracovat se soubory RAR přímo z Terminálu. Tady je pár jednoduchých kódů, které byste si měli pamatovat:

  • Extrahovat do složky: unrar e xyz.rar /CestaKSouboru – např. unrar e /Desktop/Ukazka.rar /Desktop/MyFiles/
  • Seznam souborů v archivu: unrar l rar – např. unrar l /Desktop/Ukazka.rar
  • Otestovat soubor: unrar t rar -. např. unrar t /Desktop/Ukazka.rar

Poznámka: Cestu k souboru můžete zkopírovat pomocí kliknutí pravým tlačítkem na soubor, následným stisknutím tlačítka Option a volbou „Copy xyz.rar as Pathname“. Úplně ale stačí přetáhnout soubor do Terminálu.

Zdroj: TechRadar

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.