imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone x

Majitelé iPhonu X se vypalování displeje bát nemusí


YouTube kanál Cetizen zkoumal, zda vlajkové telefony Applu a Samsungu trpí na vypalování displeje. Apple si vedl více než dobře.

OLED panely jsou známé tím, že se mohou vypalovat. To znamená, že na nich zůstane vidět zobrazený prvek, i když už by tam být dávno neměl. Tento problém tkví v samotné technologii OLED a potýkáme se s ním tedy i v dnešní době. Sám Apple se o něm zmiňuje, nicméně dodává, že se mu podařilo pravděpodobnost vypalování minimalizovat.

Silné tvrzení, na to, že první OLED iPhony byly vydány teprve v roce 2017

… technologie totiž konečně dosáhla standardu Applu.

vypálený displej

iPhone X dostal šanci to dokázat v souboji se Samsungem Galaxy S7 Edge a Note 8. Cetizen nastavili jas na maximální hodnoty, na telefonech zobrazili RGB obrázek s textem, zapnuli hodiny a sledovali změny.

Žádné oficiální hodnoty změn nenajdete, obrázky níže ovšem mluví za vše. Na prvním obrázku vidíte nahoře iPhone a dole Note po 84 hodinách testování.

vypálený displej

Následující fotografie byla pořízena po 254 hodinách provozu. S7 nahoře, iPhone X uprostřed a Note 8 dole.

vypálený displej

Za 374 hodin jsou změny viditelné na všech telefonech. X nahoře, Edge uprostřed a Note dole.

vypálený displej

Poslední fotografie je po 510 hodinách (cca 3 týdny) neustálého provozu. Shora: S7 Edge, iPhone X, Note 8.

vypálený displej

Aniž bychom museli někomu nadržovat, Note 8 skončil jednoznačně poslední s jasně viditelným vypáleným displejem. iPhone X a S7 jsou na tom podobně. Sami rozhodněte, čí displej je na tom lépe.

Na závěr musíme nicméně dodat, že zobrazovat nehybný obraz po tak dlouhou dobu je téměř nemožné. Vypálených displejů se kromě opravdu specifických případů bát nemusíte.

Zdroj: iDownloadBlog

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.