imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Majitelé iPhonů XS budou moci upravovat hloubku při pořizování fotografie


Díky chystané aktualizaci iOS budou moci uživatelé upravovat hloubku fotografie také během samotného fotografování.

S novými iPhony je fotografování portrétů ještě dokonalejší než při jejich představení s iPhonem 7 Plus. Díky aktualizovanému algoritmu je oddělení pozadí ještě přesnější a uživatelé mohou dokonce po pořízení fotografie upravovat f-stop.

Aktuálně je proces následující: vyfotíte portrét a následně pomocí posuvníku v editoru upravujete jeho hloubku. K tomu nepotřebujete dokonce ani dvojitý fotoaparát iPhonu XS a iPhonu XS Max, ale postačí i klasický z iPhonu XR. Za vším totiž stojí software a schopnosti nového procesoru A12. To je sice super, ale ještě lepší by bylo, kdybyste mohli fotografii takto upravovat přímo při jejím pořizování.

V budoucnu to možné bude. Podle informací Macerkopf a TechCrunch se daný posuvník objeví přímo v aplikaci Fotoaparát. Díky tomu tedy bude možné upravovat bokeh efekt přímo při samotném fotografování v reálném čase. Uživatelé tak dostanou ještě větší kontrolu nad výslednou fotografií, což zajisté uvítají amatérští i profesionální fotografové.

Zdroj: 9to5Mac

Apple představil možnosti fotoaparátu iPhonu XR v sérii nových reklam. Pokud chcete být mezi prvními majiteli nového zařízení, pohlídejte si jeho dostupnost na stránkách iSTYLE.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.