imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Máme tu první benchmark Macu Mini. Síly má dost…


První jednotky se začnou sice oficiálně prodávat až 7. listopadu, portálu Geekbench se nicméně již nyní podařilo provést benchmark, podle kterého lze odvodit, co vše nový Mac mini dokáže.

Testovaný model je Mac mini 2018 vyšší verze s 3,2 GHz 6jádrovým procesorem 8. generace Intel i7, UHD Graphics 630 a 32GB RAM. Výsledný výkon je opravdu veliký, jak lze ostatně vidět na screenshotu níže.

Výkon na jedno jádro dosáhl 5512 bodů, zatímco vícejádrový výkon se dostal na 23516 bodů. Pro srovnání se jedná o podobný výkon jako má 2,9 GHz MacBook Pro 2018, který dosáhl 5433 a 22556 bodů. A co víc, výkon jednoho jádra je téměř totožný jako u Macu Pro 2013, výkon více jader je dokonce lepší. Výsledek se podobá výsledkům modelu iMacu z roku 2017 (kromě iMacu Pro).

Samozřejmě se jedná o jeden jediný benchmark a přesnější obrázek si uděláme až po začátku prodeje. Každopádně se ale jedná o solidní předvoj.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.