imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

macbook

Máte přeplněný Dock? Vyzkoušejte tento trik!


Aplikace zobrazené v Docku jsou nesmírně užitečné a ihned k dispozici. Pokud je ale Dock takovými aplikacemi přeplněný, nemusí to být zrovna nejpohodlnější a ani to nemusí dobře vypadat. Pomocí Terminalu lze nicméně takový problém snadno vyřešit.

Většina lidí si v Docku nechává pouze ikony těch opravdu nejčastěji používaných aplikací. Většinou se jedná o různé messengery, editory a jednoduše to, co člověk potřebuje ke své každodenní práci.

dock

Pomocí jednoduchého příkazu do Terminalu můžete skrýt nepoužívané aplikace a ponechat v Docku jen ty, které opravdu potřebujete. Nejdříve tedy otevřete Terminal a zadejte následující příkaz:

defaults write com.apple.dock static-only -bool TRUE

Stiskněte Enter, použijte příkaz killall Dock a opět stiskněte Enter.

terminal dock

Nyní budou v Docku pouze aktivní aplikace, znázorněné malou šedou tečkou, a náhled naposledy otevřených souborů. Těch se můžete zbavit zadáním příkazu:

defaults write com.apple.Dock showhidden -bool TRUE

Zmáčkněte Enter a opět zadejte příkaz killall Dock.

Pokud byste chtěli vrátit Dock do své původní podoby, stačí opětovně zadat oba příkazy a zaměnit TRUE za FALSE.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.