imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Měli bychom používat nabíječku od MacBooku k nabíjení iPhonu?


Nejnovější modely iPhonů umožňují rychlé nabíjení. Jak ale poznat, jestli je USB-C nabíječka od MacBooku ideální pro nabíjení telefonu? Prozradíme vám, co byste měli vědět a na co si dát pozor.

Přestože Apple funkci nijak zvlášť nepropagoval, nejnovější iPhony podporují rychlé nabíjení, což umožňuje telefon nabít už za půl hodiny. Jak jsme dříve psali, stačí k tomu USB-C -> Lightning kabel a nabíjecí koncovku, jež má dostatečné parametry – nejlevnější variantou je 29W verze.

Objevilo se ale několik otázek – co u nabíječek, které posílají více než 29 W? Co když doma máte adaptér na 87 W, můžete ho využít? Zvládne nabíječka posloužit i iPadu? A co androidí nabíječky a nabíječky dalších zařízení třetích stran? Zde jsou nejjednodušší odpovědi.

Tohle budete potřebovat určitě.

Pro komplexnější a profesionálnější odpovědi doporučujeme navštívit speciální stránku Applu. Webová stránka podpory však naštěstí pokrývá vše, co potřebujeme:

  • Funguje kterýkoliv USB-C napájecí adaptér Apple 29 W, 30 W, 61 W nebo 87 W. Nezničíte své zařízení, i když jej připojíte k nabíječce 15“ i9 MacBooku Pro. Hlavním důvodem je, že si telefon sám určuje, kolik wattů si vezme.
  • Kterákoliv USB-C nabíječka se stejným výkonem postačí, jen musí podporovat standard USB Power Delivery (USB-PD), takže se je nebojte používat.
  • Ano, některé iPady zvládnou rychlé nabíjení. Kompletní seznam obsahuje následující zařízení: iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, 12.9” iPad Pro (obě generace) a 10.5” iPad Pro.

Jinými slovy můžeme říct, že všechna zmíněná zařízení lze bez problému připojit k USB-C nabíječce MacBooku nebo jinému adaptéru, jenž podporuje standard Power Delivery pro podporu rychlého nabíjení.

via 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!