imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Menu Bar v iOS? Líbilo by se vám to?


Jednomu vývojáři začal vadit chybějící menu bar v iOS, a tak přišel s patřičným řešením. Měli jsme možnost ho vyzkoušet a nyní ho chceme všude!

Podle oficiálního stanoviska Applu ke sloučení iOS a macOS nikdy nedojde, nicméně se sobě oba systémy pomaloučku přibližují. Díky velkým vylepšením v iOS 11 je nyní možné na iPadu seriózně pracovat a několik lidí se snaží o sjednocení aplikací pro iOS a macOS.

Apple neustále zdůrazňuje, že iPady nyní dokáží opravdu nahradit laptop, my jsme ale vždy došli k závěru, že to není ve většině případech až taková pravda. Ne kvůli hardwaru, ale kvůli omezením softwaru. Mezi takové omezení patří také chybějící plnohodnotný menu bar.

Dynamické a vždy dostupné menu umožňuje samozřejmě rychlejší a efektivnější práci, což vám neustálé přepínání mezi různými skrytými stránkami, nastavením a plochami nenabídne.

Naštěstí přišel Two Lives Left, vývojář aplikací Codea a Shade, s řešením tohoto nedostatku. Minimálně částečně, jelikož se nedá úplně mluvit o plnohodnotném řešení. Nicméně tak blízko jsme dokonalému řešení ještě nebyli.

Asi není třeba moc co vysvětlovat a přiložený obrázek mluví sám za sebe. Na horní straně se zobrazí menu s alespoň jednou položkou a každá položka nabízí po rozklepnutí další možnosti. Jednu si zvolíte a práce pokračuje bez přerušení.

Samozřejmě takové menu není potřeba v úplně každé aplikaci, pokud ale pracujete s množstvím různých nastavení a operací, zajisté se vám hodí.

Jak se vám líbí?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.