imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Měření EKG na Apple Watch dorazilo i do České republiky!


Nedávná aktualizace watchOS zpřístupnila jednu z nejvíce očekávaných funkcí pro Apple Watch Series 4 v mnoha evropských zemích, včetně České republiky, Slovenska a Chorvatska.

Čtvrtá generace Apple Watch přinesla mnoho nových funkcí: design se změnil, displej zvětšil a kromě monitorování tepové frekvence byla k dispozici funkce EKG. V Cupertinu takto udělali obrovský krok směrem k vytvoření nejdůležitějšího zdravotního technologického příslušenství.


Funkce představená v září byla spuštěna naživo v prosinci, a to jen v USA. Později s verzí watchOS 5.2 se seznam zemí s podporou měření EKG rozšířil na 23 a nyní k nim s novou aktualizací přibylo dalších šest.

Úplný seznam zemí, kde je měření EKG k dispozici: Belgie, Česká republika, Dánsko, Chorvatsko, Finsko, Francie, Guam, Hongkong, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Portoriko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Spojené království, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, USA a Americké Panenské ostrovy.

Dostupná jsou i hlášení o nepravidelném srdečním rytmu, což je považováno za jednu z nejužitečnějších funkcí podle největší studie o srdci.

Takže, majitelé Apple Watch Series 4, stáhněte si aktualizaci a testujte!

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.