imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

apple watch

Měřte si svůj výkon na lyžích nebo snowboardu pomocí Apple Watch


Zimní sezóna je stále v plném proudu a v klidu tak můžete vyzkoušet nejnovější funkci Apple Watch v podobě záznamu sjezdu na lyžích a snowboardu.

Apple zpřístupnil své API vývojářům, díky čemuž mohou Apple Watch Series 3 s watchOS 4.2 zaznamenávat zimní sporty i s pomocí výškoměru. Nyní tak můžete kromě jiného sledovat také vertikální změnu polohy, vzdálenost, počet kol, průměrnou rychlost a spálené kalorie.

snowboarding

Funkci můžete vyzkoušet pomocí aplikace snoww pro Apple Watch. Stáhněte si ji z App Storu, vytvořte si účet a prozkoumejte všechny její možnosti. Nejrpve si budete muset zvolit mezi lyžováním a snowboardingem a povolit sledování polohy. Povolit můžete také notifikace, ty ale nejsou nijak důležité.

Před první jízdou tapněte na Let’s skii a povolte synchronizace s aplikací Health. Naleznete v ní souhrn všech změřených aktivit Apple Watch a dalším příslušenstvím a fitness aplikací. Nezapomeňte aplikaci se svým zařízením nejdříve spárovat.

apple watch

Berte také na vědomí, že výškoměr podporují pouze Apple Watch Series 3, starší modely hodinek tuto možnost nemají. Nechybí GPS a tak s sebou nepotřebujete nosit ani svůj iPhone.

Aplikaci můžete samozřejmě využít i se staršími verzemi s tím rozdílem, že měření nemusí být tak přesná. V případě Apple Watch 1. generace nebo Series 1 budete nicméně kvůli chybějící GPS potřebovat také iPhone.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.