imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Do měsíce nový iPhone? Je to možné


Apple zaslal Eurasian Economic Commission dokument, v němž najdeme několik označení modelů, která neodpovídají současným produktům na trhu. Naposledy se něco podobného odehrálo před příchodem nového iPadu, jenž dorazil během dalšího měsíce. Klepe nám na dveře iPhone SE 2?

Před uvedením nového produktu musí Apple splnit řadu právních podmínek, jež se liší region od regionu. Nemusíme americkou společnost litovat kvůli problémům s byrokracií – dokumenty jsou totiž zajímavé zejména proto, že obsahují řadu důležitých informací.

Před několika dny se jeden z těchto dokumentů dostal na veřejnost. Potvrdil nám existenci zlatého iPhonu X, který se však nakonec nedostal do prodeje (pravděpodobně kvůli potížím s výrobou). Nyní nám zajímavé informace odkrývají dokumenty EEC.

Francouzská společnost Consomac tráví dlouhé hodiny pročítáním právních dokumentů, nyní narazila na 11 dosud neznámých označení modelů (A1920, A1921, A1984, A2097, A2098, A2099, A2101, A2103, A2104, A2105 a A2106).

Některá z označení budou patřit iPhonům, nedokážeme však rozpoznat, kolika telefonů se však nakonec dočkáme. Ještě méně pak víme o tom, jak by telefony měly vypadat. Dost možná jde o označení modelů, kterých se dočkáme letos na podzim. Je tu však i jiné vysvětlení.

Je totiž podezřelé, že telefony u sebe mají aktuální verzi iOS. Zařízení, která dorazí letos na podzim, budou mít s nejvyšší pravděpodobností iOS 12. Přítomnost iOS 11 tak naznačuje spíš mezigenerační zařízení, napovídá tomu i brzké dodání dokumentů. Obvykle totiž bývají rozestupy velice krátké, třeba u šesté generace iPadu byla situace následující – 19. února byly dokumenty registrovány, na konci března pak zařízení vyšlo.

Jestliže k dnešnímu datu přičteme jeden a půl měsíce, vyjde nám prakticky přesně oficiální datum WWDC. Náhoda? Mohla by být, ale spíš ne. I když by to bylo pro Apple velice neobvyklé, dost možná nás na vývojářské konferenci čeká překvapení.

Poslední dobou na internetu kolovala spousta spekulací kolem iPhonu SE 2, takže právě tímto směrem se naše myšlenky ubírají (i když Kuo řekl, že se nyní druhé generace SE nedočkáme). Nic lepšího ale z aktuálních informací nedostaneme, rozkrytí celého příběhu se dočkáme až 4. června.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.