imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone

Mezinárodní den žen + Apple Watch = Nová medaile


Jeden z nejoblíbenějších svátků všech květinářů je tu. Ovšem pro uživatele Apple Watch má trošku jiný význam, jde totiž o jednu z unikátních událostí, kdy mohou od Applu získat novou medaili za aktivitu. Ukážeme vám, co pro její zisk musíte udělat.

Ještě než se do toho pustíme, pojďme si v krátkosti připomenout historii Mezinárodního dne žen. Zde je seznam několika zajímavostí:

iphone
  • První událost, která je spojována s 8. březnem, je demonstrace dělnic v textilním průmyslu z roku 1857 v New Yorku za lepší pracovní podmínky a vyšší platy.
  • Protesty jen podpořily různá pracovní huntí. Následně byly na kongrese První internacionály ustanoveny pro ženy nové pracovní podmínky.
  • Na 8. světovém kongresu Druhé internacionály v roce 1910 bylo rozhodnuto o mezinárodním dni pro ženy za práva volit. Návrh byl kongresem přijat, nicméně přesné datum stanoveno nebylo.
  • Různé země si tak stanovily různá data. 8. března 1917 zaplavily ženy ulice Ruska v rámci protiválečného protestu. O několik dní později rezignoval car Mikuláš II. a nově vzniklá občanská vláda dala ženám právo volit.
  • Celý svět byl natolik dotčen, že byl Mezinárodní den žen oficiálně ustanoven na 8. března.
  • Jelikož se původně jednalo o pracovní hnutí, rozšířil se svátek po celé Evropě velmi rychle.
  • Postupem času se z tohoto dne stal krásný den plný květin pro statečné ženy.
Clara Zetkin
Clara Zetkin, první sufražetka

Nelze se tedy divit, že si Apple přichystal pro zmíněnou medaili novou výzvu. Pro její zisk stačí tento den dokončit červený (Move) kruh na hodinkách dvakrát.

medaile

Pokud se vám to podaří, obdržíte 3D medaili a tři nálepky do iMessage. Všechny jsou laděny do příjemné růžové. Možná to vypadá trochu stereotypně, ale proč ne.

Jako bonus si můžete poslechnout Apple Music playlist pro tento den: pro správné pracovní nasazení doporučujeme hit Run the World (Girls) od Beyonce.

Pokud jste na Mezinárodní den žen zapomněli, ještě máte dostatek času zaběhnout pro nějakou tu kytičku pro své milované. A pokud si zaběhnete dostatečně, získáte ještě medaili.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.