imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

microsoft zprávy

Microsoft chce podporu iMessage pro Windows


Na letošní vývojářské konferenci představil Microsoft své řešení pro přiblížení operačního systému Windows a mobilních platforem. Součástí plánu je také podpora iMessage. Nejdříve se o tom ale musí pobavit s Applem.

Microsoft pořádal 7. a 8. května svou každoroční konferenci pod názvem Build. Jednou z hlavních zpráv bylo oznámení snahy přiblížit Windows ostatním mobilním platformám. Mobilní systém Windows Mobile je oficiálně v důchodu a Microsoft by samozřejmě na tomto poli rád zůstal.

V praxi to znamená aplikaci „Your Phone“, pomocí které by se z jakéhokoliv telefonu synchronizovala data, zprávy, obrázky, kontakty a vše ostatní s Windows. Podpora Androidu prý bude naprosto bez problémů a fotografie půjdou přenést i z iOS, nicméně iMessage je prý značně tvrdohlavé a nechce s Windows spolupracovat.

Apple to se zprávami moc neulehčuje, dle slov generálního manažera Microsoftu Shilpi Ranganathana by ovšem Microsoft s Applem velmi rád spolupracoval.

Chtěl bych to udělat s podporou a respektem vůči ekosystému, který budujeme, a zároveň z toho udělat úžasný uživatelský zážitek. Zprávy jsou jedním z bodů, u kterého nejsme tam, kde bychom v porovnání s Androidem chtěli být, musíme na tom pracovat s Applem.

Tento nápad by uvítala celá řada uživatelů, jelikož iMessage je jednou z nejlepších a nejhlouběji integrovaných aplikací pro zabezpečenou konverzaci, ale je dostupná pouze pro iOS. Lidé si celou dobu přejí, aby Apple tuto službu poskytoval pro všechny platformy, k tomu ale nikdy nedojde.

microsoft zprávy

Myslíme si, že Microsoft postoj Applu nezmění. Nedovedeme si totiž moc představit, jaké reálné výhody by to Applu přineslo. Dokonce by mohlo dojít ke snížení prodejů Maců a Apple by se ani nedostal v podstatě k žádným novým uživatelům.

Ranganathan se snaží vybudovat vlastní ekosystém, nicméně to je doména Applu a iMessage je esem v rukávu jejich řešení. Vážně pochybujeme, že by se Apple o svůj koláč podělil se svou konkurencí.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.