imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

MiniWiki – Wikipedia na zápěstí


Tentokrát vám představujeme aplikaci pro Apple Watch, která z vás může udělat toho největšího nerda v okolí.

Chcete vzít dívku na rande a pořádně ji ohromit? Máte oběd s kolegy a chcete ve správnou chvíli vytáhnout zajímavou informaci o budově nedaleko? Nebo prostě chcete vědět vše o sousedství, v němž se zrovna nacházíte? S trochou znalosti angličtiny a Apple Watch teď vše můžete mít, a to díky MiniWiki.

Aplikace je jednoduchým prohlížečem Wikipedie pro Apple Watch, který můžete mít pořád na ruce. Když máte podobnou výhodu, vědomosti vám budou sloužit vždy a všude. Zejména díky tomu, že aplikace využívá vaší lokace a informuje vás o všech zajímavostech z okolí. Několik kliknutí stačí k přístupu ke všem informacím o budovách a historických událostech, co v okolí jsou či byly.

Lze používat i diktování, pro další hledání slouží Scribble. V tu chvíli už je ale jednodušší vytáhnout iPhone. Bezplatná verze je skvělá, nicméně je tu i nabídka placené apky, díky které lze stahovat stránky, případně umisťovat záložky. Jedinou nevýhodou je, že aplikace používá anglickou Wikipedii, zobrazíte si tedy jen anglické příspěvky.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.