imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Mizí vám místo v iPhonu? Přistřihněte křidýlka zprávám


iPhone je nesmírně chytré zařízení. Myslí na všechno, o čem je přesvědčen, že by vám mohlo usnadnit život. Ovšem ne vždy je výsledek přesně takový, jaký by měl být.

Všechny zprávy, které kdy v telefonu zpracujete – ať již přijmete, nebo odešlete – uchovává iPhone poslušně pro příští generace. A to včetně těch multimediálních. Není rozdíl v tom, zda je o textovou zprávu, ememesku, fotku nebo video odeslané přes systém iMessage. A právě tyto zprávy se časem mohou naskládat a vyústit v problém.

Na našem prvním redakčním telefonu například tyto zprávy zabírají 222 megabajtů prostoru, na druhém pak rovného půl gigabajtu. A půl gigabajtu je hodně prostoru, který schází především vinou toho, že jde o základní telefon s pouhými šestnácti gigabajty operační paměti.

IMG_0399

Naštěstí není složité zkontrolovat, kolik místa zabírají zprávy právě ve vašem případě. Otevřete položku Nastavení > Obecné > Úložiště a využití iCloudu > Spravovat úložiště > Zprávy.

Schválně, kolik prostoru zabírají zprávy u vás?

Určitě vás teď napadlo, jestli je možné toto množství omezit. Ano, je to možné!

iOS totiž tyto zprávy standardně ukládá zcela bez omezení. Namísto toho ale umí mazat všechno starší třiceti dnů (což může být málo) a jednoho roku. Což již zní dobře.

Takže otevřete Nastavení > Zprávy > Ponechat Zprávy a zde namísto předvyplněné položky Trvale zaškrtněte položku 1 rok. iPhone poslušně smaže všechny zprávy starší jednoho roku a uvolní tak cenné místo.

IMG_0399_2
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.