imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

MKBHD a Twitterová policie


Možná nejlepší technologický YouTuber a jeho fanoušci odhalují, zda některé osobnosti nepodvádí při sdílení sponzorovaného obsahu. Plus rozhovor s Billem Gatesem.

Já vím, já vím. V této části Evropy „nikdo“ Twitter nepoužívá. To ale neznamená, že se o nejvlivnější sociální platformě na světě, na které zveřejňují své myšlenky slavní sportovci, hudebníci, politici a další celebrity, nemůžeme bavit.

Po několika letech byl zveřejněn počet denně aktivních uživatelů, který společnost do této chvíle tajila. Každý den se ke svému účtu přihlásí 126 milionů uživatelů (to je o 60 milionů míň než u Snapchatu, o Instagramu a Facebooku nemluvě). Číslo je přitom nižší, než společnost původně počítala. Rozhodnutí zveřejnit počet uživatelů padl z důvodu zakrytí jiného negativního čísla, které se pro Jacka Dorseyho (CEO Twitteru) a jeho tým nevyvíjí z dlouhodobého hlediska moc dobře.

Samozřejmě mluvíme o kanálu, který patří z technologického hlediska mezi ty nejdůležitější. Bohužel je v něm ale prostor pro podivné situace. Tou nejdůležitější je, že mobilní aplikace Twitteru oznamuje, z jakého zařízení jste tweet odeslali. Pokud tedy někdo podepsal sponzorskou smlouvu s výrobcem Androidích zařízení, ale příspěvky posílá z iOS, nejedná se rozhodně o příjemnou situaci. Nezáleží na tom, že se jedná o naprosto jednoduchý úkon, většina lidí těmto nejmenším detailům nevěnuje pozornost.

Světově nejznámější je zřejmě zároveň snad nejstarší případ, kdy Oprah propagovala Microsoft Surface ze svého iPadu (což je možná ještě divnější, než kdyby zprávu poslala z iPhonu). Z poslední doby se těmito přehmaty proslavil zejména Huawei. Oficiální účet Huawei přál šťastný Nový rok z iPhonu (daní kolegové za to obdrželi zasloužený dárek) a Wonder Woman sdílela sponzorovaný obsah také z iPhonu.

Včera večer vypustil Marques Brownlee video, ve kterém se tomuto fenoménu věnuje. Jde totiž o klíčovou postavu Twitterové policie a spousta lidí posílá tyto přehmaty právě jemu, aby je posléze sdílel s miliony fanoušky na svých vlastních platformách (a ano, jeho jméno je natolik ikonické, že Huawei kontaktuje s ověřením pravosti fotografií přímo jeho). Pokud máte chvilku času a rozumíte trochu anglicky, doporučujeme se na video podívat.

Ve videu zmiňuje nástroj, který dokáže detailně analyzovat aktivitu Twitterového účtu, zejména pak použité rozhraní. Analytický nástroj je opravdu jednoduchý, stačí navštívit webovou stránku, vepsat požadovaný Twitterový účet a veškerá data jsou vaše.

Pojďme se podívat například na Jaromíra Jágra, který si taktéž zažil situaci, kdy se během kampaně pro Huawei fotil svým iPhonem. Lze vidět, tak na Twitteru aktivní v poslední době není, když ale byl, tak přispíval takřka v jakoukoliv denní dobu. Většinu tweetů poslal přes webového klienta a iPhone a zbytek z Androidu.

Když už jsme nakousli MKBHD, doporučuji ještě jedno jeho nové video. Po rozhovoru s Elnoem Muskem nyní prohodil několik slov s Billem Gatesem. V tomto případě jde ale vidět, že se na rozhovor více připravoval a celkový dojem je profesionálnější:

Zdroj: Twitter, YouTube

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.