imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Mohl dodávku nových iPhonů ohrozit počítačový virus?


Firmu vyrábějící čipy A12 napadl virus, kvůli kterému byla pozastavena produkce. Může událost zpozdit dodávku nových iPhonů?

V dubnu jsme vás informovali o masové výrobě úplně nových 7nm čipů společnosti TSMC. V květnu jsme předpokládali, že začala výroba čipů pro letošní iPhony.

Vše šlo jako po másle: Apple mohl být první, který by přišel s produktem obsahující tuto technologii. Alespoň to tak vypadalo do pátku, kdy TSMC oznámilo následující:

Značná část výroby byla napadena verzí ransomwaru WannaCry a výroba čipů byla pozastavena.

Když dojde k zastavení výroby, která jede na plný výkon, neznamená to pro dodávku čipů A12 pro iPhony nic dobrého. Naštěstí byla krize zažehnána poměrně rychle a už v pondělí jela výroba na 80 % kapacity. Při takových objemech se ale i tak může jednat o velkou ztrátu.

TSMC ovšem tvrdí, že dodávky pro Apple budou schopni dodat včas. Doufejme, že je to pravda…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.