imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Můžete si znovu nainstalovat aplikace na starších iPhonech?


S novými iPhony Apple neustále vydává novější a novější verze iOS, časem pak přestává podporovat starší z nich. Rovněž to znamená, že zmizí možnost stahovat nejnovější verze aplikací. Jak ale situace dopadne u již zakoupených aplikací?

Software iPhonu obecně dostává podporu na čtyři roky, ale ani potom se telefon nestane bezcenným. Hlavně proto, že stále můžete nainstalovat předchozí verze dříve zakoupených aplikací a aplikace zdarma.

Abyste tak učinili, navštivte v App Storu sekci Dnes a klikněte na svůj obličej v pravém horním rohu, což vás přenese na váš účet. Zde klikněte na Zakoupené. Jestliže máte zapnuté Rodinné sdílení, najdete na seznamu zakoupené aplikace u každého uživatele zvlášť.

Na seznamu máte všechny aplikace, které jste kdy zakoupili. Nechybí ani ty, které vyžadují novější verzi iOS. Vy si však můžete stáhnout starší verze aplikace, které už váš systém podporují. Chybět však mohou různé funkce či bezpečnostní aktualizace.

Je pravdou, že však existují i aplikace, které byly pro dřívější iOS, ale po vydání druhé či třetí verze vývojáři původní smazali.

Bohužel to funguje jen v tomto případě, jestliže jste si koupili aplikaci pro iOS 5, nebude dostupná pro iOS 11. Najdete je sice v seznamu, indikovat je však bude šedivá ikonka mráčku.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.