imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

bitcoin mac

Na App Store se oficiálně nemohou nahrávat aplikace pro těžbu kryptoměn


Možná si toto téma vybavujete. Apple se během jara na toto téma pořádně nevyjádřil. Nyní aktualizoval své podmínky a kryptoměnám věnuje celý jeden odstavec.

V březnu se objevil menší skandál kolem aplikace Calendar 2 ,která byla legitimním a ověřeným členem Mac App Storu. Vývojáři se rozhodli uvolnit uživatelům placené funkce za menší těžbu kryptoměn. Jinými slovy za využití kapacity počítače v klidu obdrželi prémiové funkce „zdarma“.

Ačkoliv bylo vše naprosto legální, řešení bylo poněkud nezvyklé. Vývojáři o všem své uživatele informovali, aby nevzniklo žádné nedorozumění. Po jedné z aktualizací byla tato možnost ovšem povinná pro všechny uživatele, ačkoliv se prý jednalo o chybu. Ars Technica o problému informovala Apple, který později aplikaci odstranil. Nicméně bez jakéhokoliv vysvětlení.

graf

Aplikace na těžbu kryptoměn se tedy dostaly do šedé zóny a nikdo nevěděl, jak se situací naložit. Co bylo správně, co bylo špatně, co bylo legální a co bylo zakázané. Apple nyní situaci objasnil. V nových instrukcích jasně zakazuje jakékoliv aplikace na těžbu kryptoměn. Instrukce znějí následovně:

  1. Apple povoluje aplikace peněženek virtuálních měn, pokud je poskytují vývojáři zapsaní jako organizace.
  2. Jediné povolené aplikace na těžbu kryptoměn jsou ty, u kterých probíhá samotná těžba mimo zařízení, například na cloudu.
  3. Aplikace mohou uživatelům pomáhat s platbou, výměnou nebo příjmem kryptoměn na schválených burzách, aplikace nicméně musí pocházet od samotných burz.
  4. Aplikace umožňující počáteční nabídku měn, následné obchodování s bitcoinem a další operace s kryptoměnami musí pocházet od bank, firem nebo dalších schválených finančních institucí a musí být zákonné.
  5. Aplikace nesmí uživatelům nabízet virtuální měnu za úkony jako stažení další aplikace, doporučení stažení aplikace dalším uživatelům nebo propagace na sociálních médiích.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.