imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

hra donkey pro apple watch

Na Apple Watch vychází hra Donkey


Vtipné na tom je, že to není vtip. 36 let po svém vydání byla hra předělána pro miniaturní zařízení.

Podobné novinky jako tato nám přináší určité vzpomínky. Když například Nintendo oznámilo Super Mario Run pro iPhone, nebo když někdo zkoušel hrát Dooma na Touch Baru. Na druhou stranu hra Donkey není až tak známá jako dvě zmiňované.

hra doom pro touch bar

Donkey (nebo spíše Donkey.bas) vytvořil Bill Gates s pomocí Neila Konzena. Hra byla vydána v roce 1981, když měl Microsoft Corporation 6 let. Původně v plánu vydání hry nebylo, pracovali totiž na operačním systému, který byl později světu představen pod názvem DOS. Hru potřebovali pro představení programovacího jazyka BASIC, na kterém byl DOS založen.

Byl jsem to já a Neil Konzen ve čtyři hodiny ráno s prototypem IBM PC v malé místnosti. IBM trvalo na tom, abychom měli zamčené dveře, jenže jediný zámek byl v komoře, tudíž jsme museli veškerý vývoj provádět tam. Celou dobu tam bylo zhruba 40 stupňů, ale pozdě do noci jsme psali menší aplikaci, abychom ukázali, co Basic zabudovaný do IBM PC dokáže.

– řekl Bill Gates v proslovu z roku 2001.

Tuto klasickou, ale frustrující hru pro PC, nejdříve napsal Johnny Ixe pro iPhone a nyní přichází také pro Apple Watch. Podívejme se, co o ní tvrdí App Store:

Předělaná klasická hra z roku 1981 pro DOS nyní přichází pro Apple Watch a iPhone. Je neskutečně přímočará, ale až nechutně těžká. Hra zahrnuje pouze jediné ovládání, jednoduše otáčejte digitální korunkou svých Apple Watch pro řízení auta. Plně podporuje CGA grafiku se všemi 4 barvami v celé parádě na watchOS. Nechybí ani podpora PC speakeru. Retro chvilka pro všechny ajťáky!

hra donkey pro apple watch

Hra může být samozřejmě poněkud problémová, protože u ní mohou hráči strávit hromadu času, než překonají všechny rekordy. I tak je ale super, že si každý může zavzpomínat na informační pravěk, i když hra samotná žádným mistrovským dílem není. Cenovka uvádí pouhé 1 euro, pokud tedy chcete zavzpomínat na staré časy, stáhněte si hru z App Storu.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.