imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

photoshop

Na iPad dorazí plná verze Photoshopu


Adobe oznámí plnou verzi oblíbeného programu Photoshop s podporou iPadu.

Photoshop zřejmě není potřeba nijak představovat a na trhu se pohybuje již 30 let. Adobe se nicméně v poslední době úplně nedaří držet nejnovějších trendů a nechali si ujít kompletní revoluci tabletů. A to je škoda, jelikož je jejich software pro tablety jako stvořený.

Adobe vydával plnou verzi Photoshopu pouze pro PC a Mac. Pro iOS existuje pouze osekaná verze Photoshop Express. S tím ale nemohli obstát, jelikož profesionální editační programy optimalizované pro iPad typu Affinity Photo zvládaly věci, na které osekaný Photoshop neměl. Nehledě na to, že spousta uživatelů jistě na Macu přešla na levnější Affinity.

photoshop

Společnost se ale zřejmě poučila a konečně přichází s plnou verzí Photoshopu pro iPad. Adobe plánuje podle Bloombergu ohlásit plnou verzi svého softwaru v říjnu tohoto roku a samotnou aplikaci vydat v roce 2019. Scott Belsky, CPO Adobe Creative Cloud potvrdil příchod multiplatformní edice Photoshopu.

Pokud vše dopadne dobře, pravděpodobně získají několik svých uživatelů zpět.

Zdroj: The Verge

Stáhnout Adobe Photoshop Express z App Storu (iPhone, iPad – zdarma)

Stáhnout Affinity Photos z App Store (iPhone, iPad – 349 Kč)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.