imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone se 2

Na SE 2 se moc netěšte


Nedávno mluvilo několik zdrojů a analytiků o příchodu druhé verze iPhonu SE. Zprávy byste ovšem měli brát s rezervou.

Nacházíme se uprostřed informačního ticha. Nový iPhone byl vydán a všechny nové produkty jsou otestovány. Čekáme na HomePod, jinak se ale nic nového v blízké době nechystá. Přesto se v mezinárodních kruzích objevilo pár zajímavých článků.

A co by mohlo být zajímavější než nová verze oblíbeného a bezchybného iPhonu SE. Hlavně už je načase, jelikož první verze je stará 2 roky.

Následující zpráva zní jako klasika: kamarád našeho kolegy řekl, že si nový iPhone X nekoupí, protože vyjde příští měsíc iPhone SE Pro. Buď se tedy musí jednat o dobrého parťáka Tima Cooka, nebo je úplně vedle. Žádný oficiální zdroj totiž žádnou modernizaci nepotvrdil.

iphone se 2

TrendForce, tchajwanská společnost na průzkum trhu, provedla analýzu mezinárodního trhu chytrých telefonů. Podle ní klesnou celkové prodeje v roce 2018 o 5 %, nicméně výrobci jako Apple si udrží růst.

Společnost tvrdí, že růst Applu v roce 2017 o 3 % byl příčinou výrobních problémů spojených s iPhonem X. Nicméně po jejich vyřešení se bude moci Apple dostat až na 7,5 %. Nicméně k tomu bude potřebovat nějaký větší hit. A to nemůže být nic jiného než nová verze iPhonu SE.

Tento nápad ještě více rozvedli Macrumors a přidali nějaké další informace od Economic Daily News. Podle nich probíhá výroba 4palcového zařízení v továrně s názvem Wistron v Bangalore v Indii a vydání očekávají v první polovině roku 2018. O co jiného by se mohlo jednat než o SE 2.

Do diskuze se pustili i naši oblíbenci z DigiTimes, kteří mají obvykle opravdu bujnou fantazii a mezi technologickými portály jsou považování za méně věrohodný zdroj. V tomto případě tvrdí, že iPhone SE 2 dorazí 18. února. O svůj zázračný zdroj se samozřejmě nepodělili.

GfK, což je známá a důvěryhodná společnost na průzkum trhu, slovům Digitimes věří a o tématu psali, jako kdyby drželi SE 2 v ruce.

iphone se 2

Samozřejmě je vždy možné, že SE opravdu vyjde, dokonce i v únoru. Je to ale poměrně nepravděpodobné. V době, kdy víme o všech vydáních měsíce předem, bychom se o takto pokročilé výrobě dávno dozvěděli. Minimálně Kuo nebo Gurman by něco zaslechli. Raději si tedy počkáme na nějaké spolehlivější informace.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.