imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

O nadcházející iPhony je velký zájem


Loop Ventures ve svém nejnovějším šetření zjišťovali, kolik procent aktuálních majitelů iPhonu hodlá přejít na nový model iPhonu, případně kterou z verzí by zvolili. Výsledky ukazují, že je obrovské množství uživatelů ochotno koupit nové zařízení, aniž by vlastně vědělo, jak bude vypadat. Přestože modely ještě nebyly představeny, již nyní jsou velice populární.

Máme přibližně půl roku do představení nových iPhonů a v Loop Ventures se rozhodli zjistit, kolik zákazníků by mělo o nové modely zájem. Vytvořili tak šetření, jehož se zúčastnilo 511 amerických občanů (226 z nich je majitelem iPhonu), kde se uživatelů ptali na budoucí plány.

Výsledky mluví samy za sebe, i když vzorek není ze statistického pohledu zcela reprezentativní. 22 % respondentů plánuje koupit jeden z iPhonů představený letos na podzim. To je zajímavé zejména kvůli tomu, že do představení zbývá šest měsíců a většina spekulací je dosud relativně nejistá. Nicméně situace byla podobná i minulý rok.

Možná si vzpomenete na hype, který kolem iPhonu X probíhal. Jediným rozdílem je, že jsme o něm tehdy mluvili ještě jako o iPhonu 8, iPhonu Edition nebo prostě jako o iPhonu. Tehdy ve stejném období řeklo 23 % respondentů, že si nové výroční zařízení zakoupí.

To máme pouze 1% rozdíl, což je vzhledem k velikosti vzorku zanedbatelné. Před vydáním iPhonu 7 jen 15 % dotazovaných odpovědělo, že nadcházející iPhone hodlá zakoupit.

Vedle zmíněných 22 % tu máme ještě 20 % těch, kteří plánují přechod na novější model, ale půjde místo nových verzí o iPhone X nebo iPhone 8. Dohromady tu tak máme 42 % uživatelů, kteří v roce 2018 zakoupí nový model iPhonu. 28 % z nich sáhne po iPhonu 8, 18 % po iPhonu X, 51 % sáhne po nových modelech – lidem v Loop Ventures někam unikla zbylá 3 % nově nakupujících, jde buď o chybu ve zpracování dat nebo o uživatele, kteří nespecifikovali model.

Podle Loop Ventures by mohly tyto údaje pozitivně ovlivnit vývoj cen akcií AAPL:

Nižší růst, předvídatelnější poptávka po iPhonech. Podle dat z předchozích dvou let by se roční nárůst u iPhonů mohl usadit v předvídatelnějším rozmezí 1-5 %. Předvídatelný růst u iPhonů, i když na nižší úrovni, by měl být pozitivní pro AAPL.

Jak v poznámce doplňují, výzkumná střediska Loop Ventures občas vyšetřují i otázky, které se jich přímo týkají. Tato data nemají sloužit jako podklad pro investování, jde jen o poskytování informací o zajímavém tématu. To samé platí pro dotazníková šetření.

Jen drobné připomenutí pro ty, kteří v posledním měsíci nesledovali spekulativní zprávy. Dosavadní informace mluví o příchodu tří iPhonů. První model s 5,8“ OLED panelem bude nástupcem iPhonu X, přijde i větší verze s 6,5“ OLED panelem a levnější verze s 6,1“ LCD displejem pro lidi, kteří se nebojí kompromisů.

Zdroj: 9to5Mac, Loop Ventures

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.