imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Nahlédněte do vztahu mezi Stevem Jobsem a jeho dcerou


Dlouho odmítaná dcera Steva Jobse stála ve své době jako inspirace ke vzniku úžasného počítače. Lisa Brennan-Jobsová nyní chystá vydat Small Fry, vzpomínku na svého otce. Ve Spojených státech by se měla kniha dostat na pulty obchodů v průběhu září.

Steve Jobs je světu informačních technologií znám jako spoluzakladatel Applu, zakladatel společnosti NeXT a majoritní akcionář Pixaru. Někteří jej milovali, jiní mu nemohli přijít na jméno. Bezesporu však šlo o charismatickou osobu, jež dokázala snít, sny jasně popsat a následně je přivést do reality. Po jeho úmrtí se hlavním zdrojem informací o životě technologického velikána stala biografie z pera Waltera Isaacsona, jež se od svého vydání v roce 2011 stala i základem pro několik filmů.

Abychom byli upřímní, zcela se nám nelíbil ani jeden z nich. Některé snímky o jeho životě dost přeháněly buď v dobrém, nebo špatném, přičemž zapomínaly na ta nejdůležitější fakta. Například to, jak moc ovlivnil svět animovaných filmů, případně jak změnil naše současné životy. Když se o někom bavíme, málokdy můžeme najít někoho upřímnějšího, než jsou přímí potomci. Lisa Brennan-Jobsová bude vyprávět o životě svého otce v knize, která vyjde 4. září.

Lisa studovala na Harvardu, následně začala pracovat jako žurnalistka. Od jejích vzpomínek na otce tak můžeme očekávat, že budou zajímavé a pravdivé. Koho téma života Steva Jobse zajímá, rozhodně má v podobě knih a filmů mnoho materiálů ke zkoumání. Lisa je jednou z hlavních postav jeho života, i když byl jejich vztah velice komplikovaný. Nejdříve Jobs odmítal, že by mohla jeho dcerou vůbec být, následně po testu otcovství zpochybňoval pozitivní výsledky.

Lisa zkoušející Macintost ve filmu Steve Jobs (2015), kde se hlavní role zhostil Michael Fassbender.

V jednom z rozhovorů mimo jiné prohlásil, že podle testu otcovství může být otcem 28 % mužské populace Spojených států. O něco později pojmenoval jeden z nových počítačů po své dceři, Apple Lisa vyšel v lednu roku 1983. Podle oficiálních zdrojů jméno znamenalo „Locally Integrated Software Architecture”. Počítač byl jedním z prvních, který využíval grafického rozhraní a ovládání pomocí myši.

Přestože Apple nebyl první firmou, která s podobným zařízením přišla, šlo o přelomové zařízení. Díky němu se i dcera Steva Jobse stala součástí historie firmy, kvůli svému známému otci pak byla Lisa pod neustálým drobnohledem. Když bylo Lise 7 let, po letech odmítání s ní Jobs navázal kontakt. Jeho dcera s Chrisann Brennanovou tak dodnes používá jméno Lisa Brennan-Jobsová.

Apple Lisa

Celý příběh z pohledu Lisy bude velice zajímavým zážitkem, rozhodně se vyjádří i k řadů mýtů, které se se vzpomínkou na jejího otce nesou.Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.