imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jak nainstalovat betu iOS 12


Příchod nové verze systému je pokaždé vzrušující. Jen ti skutečně nejtrpělivější se dokáží udržet a počkat si na finální verzi, která pravidelně vychází v září. Dnes vám ukážeme, jak se dostat do programu veřejné bety a nainstalovat si díky tomu iOS 12.

Všichni dobře víme, že uzavřít nějakou smlouvu, dostat se do věrnostního systému nebo si předplatit službu je vždy mnohem jednodušší než následné opouštění. Snaha vyprostit se z něčeho podobného je často ztěžována řadou překážek. Stejně tak je tomu v případě bety iOS 12 – instalace je mnohem snadnější, než kdybyste se následně rozhodli přejít zpátky na iOS 11. Než se tedy vrhnete do instalace bety nového systému, rozhodně si promyslete, zda přechod opravdu chcete a zda jste ochotní podstoupit veškerá rizika. Jestliže je vaše odpověď ano, jako první proveďte zálohu zařízení, na které budete iOS 12 instalovat. Až poté následujte kroky níže.

  • Otevřete na zařízení Safari a jděte na stránku beta.apple.com.
  • Sjeďte níže a přihlaste se ke svému Apple ID (pokud už přihlášeni jste, klikněte na Get Started).
  • Ujistěte se, že máte v horní liště vybráno iOS, následně sjeďte níže k odstavci Get Started a klikněte na odkaz „enroll your iOS device“.
  • Na další stránce sjeďte ke druhému bodu a klikněte na Download profile.
  • Ve vyskakovacím okně klikněte na možnost Allow, v dalším pak na možnost Install.
  • Napište své heslo, přijměte podmínky, potvrďte a restartujte.
  • Jestliže byl váš telefon kompletně restartován, jděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Pokud jste vše udělali správně, objeví se vám zde veřejná beta iOS 12.
  • Tuto betu stáhněte a nainstalujte jako běžnou aktualizaci systému.

To je vše, od teď si můžete užívat novinek v iOS 12. Jestliže potřebujete názornější instrukce, můžete se na postup podívat ve videu níže. Jen doplňujeme, že je v angličtině.

Ne všechna zařízení jsou s aktualizací kompatibilní, podporovaná zařízení jsou: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. gen, iPad 6. gen, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad 2017, iPad Pro 9.7″, iPad Pro 10.5″, iPad Pro 12.9″ (obě generace), iPod touch 6. generace.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.