imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

NAKOPNI JATKA!


Pokud se zajímáte o umění, rádi bychom vám představili naše přátelé z Cirk La Putyka.
Cirk La Putyka je divadelní soubor, který se věnuje žánru tzv. nový cirkus. Jejich představení jsou plná akrobacie, tance, sportu a zpěvu. A protože jsou skvělí v tom, co dělají, rádi by zdokonalili své prostředí ve kterém trénují a pořádají neuvěřitelná představení pro své diváky.

Momentálně sídlí v jednom z hangárů Holešovické tržnice, který ale potřebuje trochu přidat na “kráse”. Proto uspořádali sbírku, kterou by rádi svolali všechny ty, kteří se zajímají o kulturní rozvoj a podpořili toto nezávislé divadlo a pomohli jim v přeměně k lepšímu. Ačkoliv už vybrali díky sbírce cílovou částku, i tak bychom vás rádi poprosili – pojďte spolu s námi nakopnout Jatka78 ještě víc a pomozte tak vytvořit ojedinělý prostor pro zábavu, koncerty a nezapomenutelná představení.
Přečtěte si více o jejich plánech do budoucna. Do konce sbírky zbývá 9 dní!
A vám, kteří jste už přispěli, moc děkujeme a doufáme, že se všichni potkáme v rekonstruovaných prostorech Putyky a užijeme si fajn večer :)

 

Rosťa Novák, principál českého cirkusového souboru, vás ve videu provede prostory hangáru Jatka 78. Nastíní, kolik úsilí a práce je potřeba k výstavbě nového jeviště i zázemí pro herce a diváky. A nakonec – ukáže, jak dalekou cestu už společnými silami urazili.

Podívejte se, co je potřeba změnit v hangáru Holešovické tržnice.

455A8405
Fotografie: Jakub Jelen
Co_potrebujeme_hithit_01-1
Fotografie: Jakub Jelen

Připomeňte si La Putyku v našem starším článku nebo z videa:

Vytvořili jsme společně s architekty ze studia Mjölk architektonický návrh, jehož model je mimochodem v prostorech současných Jatek 78 k vidění. Následně na to proběhla rekonstrukce, byl vytvořen galerijní prostor, svoje místo našel také bar. Dále se zde nachází divadelní sál s kapacitou téměř čtyřset diváků…

Chcete pozvednout umění v Čechách? Do toho!

 

Přečtěte si celé znění výzvy od Rosti Nováka:

Nakopněte Jatka78 a vytvořte s námi „Místo pro nové umění“

Loňským zkušebním provozem jsme si ověřili, že Jatka78 mají právo na život. Díky vám – divákům, tvůrcům, účinkujícím a podporovatelům – jedeme dál. Fungování v improvizovaných podmínkách nám ukázalo, co nezbytně potřebujeme proto, abychom se už nezastavili.
Naší vizí jsou multifunkční divadlo, hudební klub a bar uprostřed galerie, tréninkové haly, tělocvična s posilovnou a rezidenční prostor pro hostující soubory. To vše pod jednou střechou.
Nechceme být závislí jen na grantech a dotacích. Jatka78 vznikají pro všechny, a proto žádáme o vaši pomoc.
Měníme Pražskou tržnici v Holešovicích, vytváříme základnu svobodného umění.

Co jsou Jatka78?
 • Multifunkční prostor otevřený všem, zejména takzvanému novému umění (nový cirkus, činohra, tanec, alternativní divadlo, koncerty, výstavy);
 • domovská scéna Cirku La Putyka;
 • evropská křižovatka nového cirkusu (spolupráce s předními soubory, jako jsou Cirkus Cirkör, Cahin-Caha, Circo Aereo, Circus Xanti a řada dalších);
 • rezidenční prostory pro soubory jako 420PEOPLE, Vosto5, SKUTR, 11:55 a další;
 • tréninková hala se zázemím pro účinkující;
 • bar s galerií a možností pořádání koncertů;
 • centrum workshopů i volnočasových aktivit pro děti i dospělé.
Co „Místo pro nové umění“ potřebuje?
 • Osvětlovací techniku (takzvaný světelný park),
 • kvalitní ozvučení,
 • zatemnění sálu,
 • sociální zařízení a zkušebnu pro účinkující,
 • kvalitní a bezpečné hlediště (tribuna, sezení).
Proč je dobré Jatka78 podpořit?
 • Protože podobně komplexní prostor věnující se umění všeho druhu v Praze chybí.
 • Protože má Pražská tržnice potenciál stát se pražským kulturním centrem.
 • Protože peníze, kterými teď platíme pronájem techniky, budeme moct použít na to, co umíme nejlíp – na vytváření nových inscenací. Na umění.
Co získáte za příspěvek na Jatka78?
 • Především samotná Jatka78. Pokud nás „nakopnete“, získáte nejen dobrý pocit, ale de facto i divadlo. Jatka78 budou vaše.
 • Vstupenku na některé z benefičních představení prestižních divadelních souborů odehrané přímo na Jatkách78 (Divadlo Na zábradlí, Dejvické divadlo, Činoherák Ústí, Cirk La Putyka).
 • Upomínkové předměty, které vás budou s Jatky78 spojovat.
 • Originální umělecké dílo od výtvarníků, kteří s Jatky78 sympatizují a kteří v jateční galerii vystavují.
 • Vědomí, že jste pomohli vzniknout něčemu, co stojí za to.
Kolik potřebujeme vybrat?
 • Potřebujeme vybrat 2 000 000 korun. Nemůžeme spoléhat na dotace ani granty. Jatka78 chceme vytvořit s vámi a pro vás. Pokořte s námi absolutní rekord Hithitu! Nakopněte Jatka78!

A kdyby vás cokoli zajímalo, neváhejte napsat na jatka78@laputyka.cz. Díky!

www.jatka78.cz

#NakopniJatka na Facebooku

Jatka78 na YouTube

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!