imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nová beta verze i pro AppleTV


Včera jsme psali o v pořadí paté betaverzi iOS 8 a nové Developer Preview verzi OS X Yosemite. Nezmínili jsme však AppleTV. Nejviditelnější změny však nastaly v této nové beta verzi. Výrazně se totiž změnilo uživatelské rozhraní.

Uspořádání a funkce zůstali původní, ikony však získali vzhled známý z iOS 7. Změna nastala i u textového fontu. Zjevná jsou i další drobná vylepšení.
Toto je dosavadní vzhled AppleTV:

Apple TV iOS 7 Apple TV iOS 7

Takto s novou betou:

Apple TV iOS 7

Apple TV iOS osemZdroj obrázků: 9to5Mac

Zřejmé je, že byly odebrány všechny reflexní efekty, zjednodušilo se orámování aktivní ikony a také se změnilo modré světelné orámování aktivní záložky na jednodušší orámování. Mimo základní barvy se toho moc nezměnilo.

Moc nerozumím tomu, proč s tímto Apple tolik otálel. Vypadá to tak, že se designéři probudili a zjistili, že tato malá černá krabička nedostala prostředí zavedné loni. Mně se tento iOS7 AppleTv design na první pohledná zdá trochu podivný. Vám se líbí?

Zdroj: 9to5Mac .

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.