imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Našli jste pod stromečkem iPhone? Pojďme si projít první kroky


Posbírali jsme pro vás nejdůležitější informace, pokud jste novým vlastníkem iPhonu či iPadu. Zde je několik věcí, na co si dávat pozor, jestliže jde o váš vůbec první iPhone. Ukážeme vám aktivaci zařízení a jak případě přenést data z Androidu do iOS.

Jakmile jste poprvé otevřeli krabičku a nový přístroj spustili, narazili jste na aktivaci telefonu. Nejděsivější je však bezesporu přechod z jednoho systému do druhého, Apple ale pochopitelně rád s tímto přesunem pomáhá. V podstatě můžete přenést veškerá data kromě aplikací. Stačí jen následovat náš návod.

Jako nový uživatel iPhonu budete potřebovat Apple ID. Nelekejte se, že vás Apple hned žádá o kreditní kartu, můžete ji v klidu přiřadit až časem. Jestliže více věříte čistě elektronickým účtům, není problém přiřadit k platbám v App Storu třeba PayPal. Pokud již Apple ID máte, ale chcete začít zcela od začátku, můžete smazat již existující účet.

Ti, kteří již dříve iPhone používali, budou mít díky ekosystému Applu jednoduchou práci. U iPadu to chce mít alespoň iOS 11. Tady najdete nejsnazší způsob přechodu na nové iOS zařízení. Měli byste vyzkoušet novinky, které v iOS 12 najdete, jako jsou třeba skupinové notifikace, funkce Digital Health nebo skupinové hovory ve FaceTime.

Nový systém gest nebo změna klávesových kombinací na novějších iPhonech může zabrat trochu času, než se se vším sžijete. Jde však o příjemnou část učení se. Ve svém novém telefonu naleznete řadu dalších drobností a funkcí, ale pakliže jste prošli všemi texty, na které jsme vás dnes odkázali, jste připraveni naskočit do nového světa iOS.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.