imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Našli jste pod stromečkem Apple Watch?


Tento článek je zaměřen především na ty, kteří právě začínají s chytrými hodinkami od Applu. Samozřejmě si jej ale mohou přečíst i dlouholetí uživatelé, možná tu naleznete něco, co jste dosud nevěděli.

Pravá je levá

Ve světě uzpůsobeném pravákům bývají leváci často v nevýhodě, v případě Apple Watch to však neplatí. Jestliže chcete nosit své hodinky na pravé ruce, prostě jen umístěte korunku Digital Crown na spodní levou stranu místo horní pravé.

Poté na svém iPhonu otevřete aplikaci Apple Watch, jděte do Obecné > Orientace hodinek a vyberte si, na které ruce chcete své Apple Watch používat.

Pokud pořád chodíte pozdě

Jestliže jste jedním z těch, kdo prostě neumí chodit včas, je tu pro vás snadné řešení – posuňte si trochu čas. Na analogových hodinkách to uděláte snadno otočením korunky. Jednoduše to lze udělat i na Apple Watch.

Stačí jít na hodinkách do Nastavení > Čas a klepnout na „+0 min“. Pomocí korunky pak zvolte, o kolik čas upravit, a klikněte na Nastavit. Apple Watch berou toto nastavení zvlášť, všechny ostatní funkce tak budou využívat reálného času, posunutý čas uvidíte pouze na ciferníku.

 

Běhání ve městě

Ti, kteří pravidelně běhají, ví moc dobře o občasné potřebě zastavit na semaforu nebo se při přebíhání silnice rozhlédnout. Podobné zastávky však mohou zásadně změnit čas vašeho běhu, nejen samotné tempo.

Abyste situaci vyřešili, nastavte si chytré hodinky tak, aby vás sledovaly pouze ve chvíli, kdy skutečně běžíte. Nastavíte to v aplikaci Watch na telefonu, konkrétně v sekci Moje hodinky > Cvičení > Pozastavení běhu.

Někde zůstaňme na telefonu

Představte si situaci, kdy na svém iPhonu posloucháte hudbu, někdo vám zrovna volá a vy přijmete hovor pomocí hodinek. Hovor se nicméně nepropojí skrz váš telefon, ale přes Apple Watch, odkud také slyšíte druhou stranu. Trochu na prd.

Situaci se snadno můžete zcela vyhnout, hovor lze snadno přesměrovat do telefonu. Jestliže máte iPhone odemknutý, klikněte na zelenou lištu na vrchní straně displeje. Pokud ne, otáčejte korunkou hodinek tak dlouho, dokud neuvidíte možnost „Přijmout na iPhonu“. Klikněte na ni a pokračujte v telefonátu klasickou cestou.

Sezame, otevři se

Jestliže máte Mac z roku 2013 nebo novější, můžete svůj počítač otevírat pomocí chytrých hodinek, už nepotřebujete heslo. Aby vše fungovalo, musíte mít: na svém Macu minimálně macOS Sierra; na hodinkách watchOS 3; všechna zařízení chráněna heslem; připojena zařízení na jednom Apple ID; dvoufaktorové ověřování.

Pokud je vše připraveno, jděte do Předvoleb systému, následně do Zabezpečení a soukromí a pod záložkou Obecné zvolte „Povolit odemykání Macu z Apple Watch“. Od teď můžete svůj počítač odemknout tím, že máte na svém zápěstí chytré hodinky.

Lupu nehledejte

Vzhledem ke své velikosti nejsou Apple Watch ideální na čtení delších textů. Základní velikost fontu je relativně malá, pomáhá to však dostat na drobný displej co nejvíce informací. Pro někoho však může jít o obtížně čitelná písmenka.

Jestliže chcete o něco větší text, jděte na svém iPhonu do aplikace Watch, následně do Moje hodinky. Zde v menu Jas a velikost textu použijte posuvníky pro úpravu dle svých představ. V nastavení naleznete i možnost udělat text tučný, čímž jej zvětšíte ještě o něco více.

Kde mám telefon?

Alespoň jednou se snad každému stalo, že obrátil svůj dům nebo byt vzhůru nohama, jen aby našel telefon. Zařízení je v tu chvíli pro jistotu ztišené, aby nebylo příliš snadné iPhone najít. Tady však pomohou právě Apple Watch.

Jednoduše na nich swipněte odspodu vzhůru, abyste vyvolali Ovládací centrum, a zvolte ikonku zvonícího iPhonu. Skrz toto tlačítko můžete přinutit telefon zvonit, i když je ztlumený. Když navíc ikonku podržíte, začne telefon i blikat bleskem.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.