imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Nastavení výchozí aplikace pro otevírání souborů


Ukážeme vám, jak nastavit výchozí aplikaci pro otevírání různých typů souborů při používání macOS.

Systém macOS má hromadu nativních programů, které se zvládnou postarat o většinu běžného používání počítače. Ano, jakmile si uživatel začne instalovat i aplikace třetích stran, mohou následně otevírat určité typy souborů i ony. Možnost zvolit, kterou z aplikací používat jako výchozí, je super. Stává se ale, že systém si sám nastavení nepřizpůsobí přesně tak, jak byste si přáli.

Dočasným řešením může být používání „Open with“, k čemuž se dostanete po kliknutí pravým tlačítkem myši. Jestliže však hledáte permanentní řešení, můžete si pro jednotlivé soubory nastavit konkrétní programy.

Abyste tak učinili, musíte:

  • Najít soubor ve formátu, který chcete přidružit ke konkrétní aplikaci a kliknout na něj.
  • Následně stisknout CMD+i
  • Z menu vyberte „Open with“ a zvolte aplikaci.
  • Klikněte na tlačítko „Change All“

Od teď se bude konkrétní soubor otevírat tím programem, který jste zvolili. Pochopitelně lze možnost opět upravit jinak, případně využívat „Open with“ po kliku pravým tlačítkem.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.