imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nefunguje vám na iPhonech ukazatel baterie? Známe řešení


V systému nových iPhonů 6s a 6s Plus se objevila chyba, které způsobuje, že ukazatel zbývající energie v akumulátorech přestane ukazovat aktuální hodnoty. 

Apple již o této chybě ví a také zveřejnil krátký návod, jak proti němu postupovat (anglicky). Podle něj k této situaci dojde v případě, že uživatel buďto ručně změní čas na telefonu, případně se telefon přepne z jednoho časového pásma do jiného.

Než Apple připraví opravdu a zahrne ji do příští verze operačního systému, doporučuje v takovém případě použít tento postup:

  1. Stiskněte a podržte tlačítko spánku/probuzení, dokud se nezobrazí červený posuvník.
  2. Přetažením posuvníku zařízení úplně vypněte.
    iphone6_hands_power_off
  3. Po vypnutí zařízení znovu stiskněte tlačítko spánku/probuzení a podržte ho, dokud se nezobrazí logo Apple.
  4. Otevřete Nastavení > Obecné > Datum a čas,
  5. Ověřte, že máte zapnutou položku Nastavit automaticky. Pokud ne, zapněte ji.

Pokud i po provedení tohoto postupu bude problém přetrvávat nebo se objeví znovu, žádá vás Apple, abyste se obrátili na jeho uživatelskou podporu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!