imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Nejlepší reference na Apple ve filmech Pixaru


Kdo by neznal Příšerky s.r.o., Auta nebo Wall-E? Vsadíme se ale, že jste nevěděli, že ve všech těchto filmech naleznete spoustu referencí na různé produkty Applu.

Možná víte, že když Steve jobs odešel v roce 1986 z Applu, rozhodl se od Lucasfilmu odkoupit akcie Pixaru. Od té doby byl až do roku 2006 jeho největším akcionářem a jednu chvíli byl dokonce jediným vlastníkem.

Nelze se tak moc divit, že ve filmech od Pixaru lze nalézt reference na Apple a několik dalších firem. Pojďme si nyní představit tři nejzřetelnější.

Příšerky s.r.o.

V jedné scéně drží Mike Wazowski časopis, na kterém je vyobrazen se svým přítelem James P. Sullivanem. Pokud se zadíváte pořádně, všimnete si na zadní straně časopisu počítače s reklamou „Scare Different“. Jak je známo, již od roku 1997 je mottem Applu „Think Different“ a není tak těžké si dát dvě a dvě dohromady.

Wall-E

Andrew Stanton, režisér Wall-E, v jednom rozhovoru prozradil, že chtěli schválně navrhnout EVE takovým způsobem, aby připomínala produkty Applu. Dokonce se kvůli tomu radili i s Jony Ivem.

Auta

Další reference je tak jasná, že snad ani nejde o referenci, ale o veřejnou reklamu. V jednom ze závodů se objeví jezdec s názvem Mac iCar s logem Applu a číslem 84. První Macintosh spatřil světlo světa v roce 1984…

Zdroj: Mashable

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.