imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Nejnovější aktualizace Skypu se vám bude zamlouvat


Rozmazání pozadí probíhajících video hovorů může být užitečné. A hlavně když funguje!

Je tomu již dlouho, kdy Skype vládl trhu chatovacích aplikací. V obchodní sféře a na poli skupinových hovorů jde ale stále o častou volbu. Nehledě na postarší členy rodiny, kteří na něj přivykli, protože jste je s ním před 5-10 lety naučili pracovat. Dnes je ovšem estonský zázrak daleko za konkurencí.

Pokud Skype používáte na videohovory denně, můžete s ním být spokojení. V nejnovější verzi objevila velmi užitečná funkce. Jediným kliknutím můžete rozmazat pozadí za vámi. To znamená už žádné neuklizené pokoje, nevhodné předměty, nechápavé pohledy dalších osob a ani vaši kolegové už vás nebudou moci trollovat.

Funkce se používá snadno. Během hovoru přejedete kurzorem na tlačítko videohovoru a v pop-up okně budete mít možnost rozmazat pozadí. Funkci nelze aktivovat pro každý hovor automaticky a budete ji tak muset zapínat pro každý hovor zvlášť. Pro její používání aktualizujte Skype na nejnovější verzi 8.38.0.138. Mluvíme ale o Skypu a budete tak potřebovat trochu štěstí. Mně se ji rozchodit nepodařilo. V kanceláři jsme dokonce seděli dva vedle sebe a klikali na stejná tlačítka, ale novinku jsem prostě nenašel.

Když už ale funguje, funguje rychle a skvěle. Umělá inteligence spolehlivě rozpozná obličej od pozadí. Celkově se mi funkce vážně líbí a byl bych rád, kdyby tuto možnost implementovali i ostatní. Dokonale by se hodila pro FaceTime a celkově do Apple a jeho politiky soukromí.

Nejedná se přitom o úplnou novinku. Microsoft (majitel Skypu) používá tu samou techniku v aplikaci Microsoft Teams, která je součástí balíčku Office 365. Funkce je momentálně dostupná pouze pro stolní verzi aplikace.

Používáte Skype často? Líbí se vám nová funkce?

Zdroj: Skype

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.