imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Nejnovější aktualizace Skypu se vám bude zamlouvat


Rozmazání pozadí probíhajících video hovorů může být užitečné. A hlavně když funguje!

Je tomu již dlouho, kdy Skype vládl trhu chatovacích aplikací. V obchodní sféře a na poli skupinových hovorů jde ale stále o častou volbu. Nehledě na postarší členy rodiny, kteří na něj přivykli, protože jste je s ním před 5-10 lety naučili pracovat. Dnes je ovšem estonský zázrak daleko za konkurencí.

Pokud Skype používáte na videohovory denně, můžete s ním být spokojení. V nejnovější verzi objevila velmi užitečná funkce. Jediným kliknutím můžete rozmazat pozadí za vámi. To znamená už žádné neuklizené pokoje, nevhodné předměty, nechápavé pohledy dalších osob a ani vaši kolegové už vás nebudou moci trollovat.

Funkce se používá snadno. Během hovoru přejedete kurzorem na tlačítko videohovoru a v pop-up okně budete mít možnost rozmazat pozadí. Funkci nelze aktivovat pro každý hovor automaticky a budete ji tak muset zapínat pro každý hovor zvlášť. Pro její používání aktualizujte Skype na nejnovější verzi 8.38.0.138. Mluvíme ale o Skypu a budete tak potřebovat trochu štěstí. Mně se ji rozchodit nepodařilo. V kanceláři jsme dokonce seděli dva vedle sebe a klikali na stejná tlačítka, ale novinku jsem prostě nenašel.

Když už ale funguje, funguje rychle a skvěle. Umělá inteligence spolehlivě rozpozná obličej od pozadí. Celkově se mi funkce vážně líbí a byl bych rád, kdyby tuto možnost implementovali i ostatní. Dokonale by se hodila pro FaceTime a celkově do Apple a jeho politiky soukromí.

Nejedná se přitom o úplnou novinku. Microsoft (majitel Skypu) používá tu samou techniku v aplikaci Microsoft Teams, která je součástí balíčku Office 365. Funkce je momentálně dostupná pouze pro stolní verzi aplikace.

Používáte Skype často? Líbí se vám nová funkce?

Zdroj: Skype

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.