imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Nejnovější akvizice Applu využívá technologii zeleného pozadí v reálném čase


Apple získal další společnost pro své choutky v oblasti rozšířené reality. Cesta k výrobě AR brýlí se neustále krátí.

Apple v tichosti koupil dánský start-up Spektral. Ten se specializuje na oddělení pozadí videa za použití technologie zeleného pozadí v reálném čase na základě strojového učení. Peníze ve výši 30 milionů dolarů byly sice převedeny již loni, informace se ovšem na veřejnost dostala až nyní.

Pokud jste někdy zkoušeli oddělit pozadí například ve Photoshopu, určitě víte, že se nejedná o nic jednoduchého, zejména v případě menších objektů jako například vlasy. Algoritmus Spektral tyto úkoly zvládne při 60 snímcích za sekundu.

Zkombinováním neurálních sítí a teorie spektrálního grafu s výkonem dnešních GPU je náš engine schopen zpracovat obrázky a video z kamery v reálném čase (60 fps) přímo na zařízení,” – vysvětluje společnost na svých stránkách.

Podle Applu je rozšířená reality klíčovým prvkem budoucnosti. ARKit a jeho aplikace jsou teprve v začátcích. Pokud jsou ale všechny zprávy pravdivé, první AR brýle by mohly být představeny již v roce 2020. Mezitím Apple nakupuje start-upy jako SensoMotoric Instruments.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.