imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Největší sbírka prototypů Applu na světě


Vznikla vlastně náhodou, jak ale mohl její majitel zprvu přehlédnout unikátnost svého prvního úlovku?

Apple je dobře známý jako společnost, jež se zaměřuje na výrobu spotřební elektroniky. Výběrová výroba, skvělý design a přátelský přístup. Vzhledem k tomu je až neuvěřitelné, že někdo koupil první prototyp své sbírky náhodou.

Od té doby Hap Plain prostě nedokázal přestat a začal se věnovat hledání a nákupu raritních, nevydaných nebo nedokončených zařízení. Odhadem jsou na světě vždy 2-3 raritní verze jednotlivých produktů a každá z nich ze zásadně liší, jejich cena je pochopitelně obrovská.

Plain má nyní ve své kolekci 250 položek, najdeme zde třeba Macintosh z Roku 1984, řadu prototypů iPhonů, iPodů a iPadů, mnoho ikonických produktů, jako je Newton MessagePad, jenž dnes k ničemu nedokážeme přirovnat.

Přestože jsou položky ve sbírce velice cenné, není úplně jednoduché tyto produkty prodat, i kdybychom si mohli myslet opak. Nedávno se Plain pokusil na eBay prodat vývojářskou verzi Apple LISA, ale položka musela být z webu stažena, jelikož právníci Applu nepovolili prodávat prototypy svých zařízení.

Podle slov sběratele to nedělá kvůli penězům, jeho hlavním cílem je najít raritní zařízení a uchovat je v co nejlepším možném stavu. Proto by vše rád brzy předal do rukou odborníků v některém z muzeí.

Zdroj: CNBC

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.