imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Největší výrobci televizí integrují AirPlay 2


Jeden klíčový výrobce bude s Applem spolupracovat stoprocentně, řada dalších „největších výrobců televizí“ ale prý bude následovat.

Příběh začíná u Samsungu, který oznámil spolupráci s Applem. Do svých nových chytrých televizí totiž přidá podporu AirPlay 2, chybět nebude ani integrace filmů pořadů z iTunes.

O něco později se pak na oficiálních stránkách Applu objevila zpráva, že kromě Samsungu se přidají i další „největší výrobci televizí“. AirPlay 2 tak pravděpodobně najdeme v celé řadě nadcházejících modelů chytrých televizí.

V praxi to znamená, že pro televize může být dostupný AirPlay 2 stejně, jako to nyní máme u reproduktorů. Díky tomu lze okamžitě sdílet hudbu, zapojovat více zařízení v různých místnostech a vše pohodlně ovládat z Macu a iOS zařízení. Apple navíc doplnil toto:

Hey Siri, play Game of Thrones on my living room TV

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.