imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

justin timberlake

Největšími hvězdami budou šéfové technologických společností


Justin Timberlake se ve svém nejnovějším videoklipu vžil do role jedné z největších legend odvětví, Steva Jobse. Nový hit amerického zpěváka a herce vypráví o nejvlivnějších lidech přítomnosti a budoucnosti, o vedoucích osobnostech těch největších technologických společností světa.

Tenisky, kulaté brýle a rolák. O kom je řeč? Všem se jistě vybaví spoluzakladatel a bývalý CEO Applu Steve Jobs. Jeho vzhled je stále ikonický a nelze ho přehlédnout, stejně jako ty největší popové hvězdy. Rozdílem mezi nimi je ale to, že hvězdy mohou děkovat lidem jako je Steve Jobs, protože vytvořili satelity, internet a další věci, které jim na cestě za slávou výrazně pomohly.

Informační technologie jsou natolik spojené s naším každodenním životem, že inženýři a designéři pracující v zákulisí zábavního průmyslu na nás mají větší vliv než samotní umělci. A přesně o tom je nová skladba Justina Timberlaka Filthy. Video může působit dojmem, že v budoucnu budou mainstreamovými hvězdami právě osobnosti jako Steve Jobs.

Scéna se odehrává v Malajsii na Pan-Asian Deep Learning Conference v roce 2028, na které Justin Timberlake představuje robota, který dokáže dokonale kopírovat jeho pohyby a výstup. Celá prezentace je jedna velká show, CEO tančí a diváci nemohou odtrhnout oči. Toto je popkultura dané doby. Samotný klip přitom není od reálných technologických prezentací tak daleko. Představitelé Applu ani nemuseli tančit, ale jejich vystoupení jsou i tak legendární. Stačí si vybavit Jonyho Ivea nebo Craiga Federighiho a.k.a. Hair Force One.

Nicméně i samotné uvedení produktu se může zvrhnout v jednu velkou party. Prezentace bývalého CEO Microsoftu Steva Ballmera byly plné velkolepých a provokativních momentů. I Bill Gates to občas dokázal pekelně rozjet. Samozřejmě nemůžete po CEO technologické společnosti chtít, aby na pódiu předváděl ladné pohyby, Timberlake má tedy z tohoto hlediska menší výhodu.

Zdroj: Business Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.