imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Nejvýše postavená žena v Applu není fanouškem technologií


Nejen technologií Applu, ale obecně. Nejde prostě o technologického nadšence. To jsme se spolu s dalšími zajímavostmi dozvěděli v rozhovoru s Angelou Ahrendtsovou, kde se rozebírala její cesta do elitního klubu nejúspěšnějších žen na světě.

Angela Ahrendtsová přišla do Applu v roce 2014. Před tím strávila osm let v britském módním domě Burberry, kde se vypracovala tak vysoko, že si nakonec vysloužila i rytířský titul dámy. V Applu je ve vedení online a kamenných obchodů. To znamená, co a jak je v obchodech vystaveno a jak se vše prodává. Svou práci dělá tak skvěle, že se stala nejlépe placenou ženou v USA – domů si ostatně nosí mnohem více než samotný Tim Cook.

Jaká byla cesta za úspěchem? Rozhovor poskytla rádiu ABC v pořadu No Limits with Rebecca Jarvis, kde se dostalo na řadu zajímavých témat.

Když poprvé mluvila s Timem Cookem o případné spolupráci, nebyla jí úplně otevřená. Jasně řekla, že není fanouškem technologií a rozhodně ji neovlivňují nejnovější trendy na tomto poli.

Chci s vámi být úplně upřímná, nejsem technologický nadšenec.

Říct něco takového CEO největší technologické firmy na světě, když vám nabízí nejlépe placenou pozici, je dost odvážné. Ahrendtsová nakonec ale místo dostala. Vypadá to, že pro komerční pozici je potřeba mít jiné vlastnosti, než jen milovat technologie.

Když se začala připravovat na svou novou práci, přečetla si mnoho o Stevu Jobsovi. Nejvíce ji zaujala slova, která dal spoluzakladatel Applu svým zaměstnancům při otevření prvního Apple Storu:

Jde o byznys, ale o byznys se záměrem.

Ahrendtsová se rozmluvila i o svých vysokoškolských létech. Je zajímavé, jak se může krátkodobý neúspěch otočit v příběh o celoživotním úspěchu. Původně se chtěla stát designérkou, ale jeden z učitelů jí řekl, aby si hledala jiné zaměření, jelikož není příliš talentovaná.

V prvním ročníku jsem měla učitele, který mi řekl, že z pohledu designu nejsem příliš talentovaná. Já ale měla jsem velice silné názory, říkal mi tedy obchodníku. Tak nějak jsem tedy nakonec skončila u marketingu a merchandisingu.

Pochopitelně nevíme, co by se mohlo stát v jiném případě, ale je skutečně zajímavé vědět, jak může upřímný učitel změnit náš život. Ahrendtsová teď mohla být třeba jen průměrným designérem, místo toho, aby vyprávěla o příběhu, jenž vedl na pozici nejúspěšnějšího ženského lídra na světě.

Celé povídání si můžete poslechnout zde.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.