imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

ces 2018

Nejzajímavější produkty pro Apple na CES


Tento týden se v Las Vegas konala velkolepá Consumer Electronics Show. Návštěvníci zde mohli jako vždy spatřit všemožné technologické vychytávky. V tomto článku se podíváme na ty, které se nějakým způsobem týkají Applu.

Ačkoliv se Apple výstavy CES přímo neúčastní a své produkty a služby prezentuje na svých vlastních Keynote, neznamená to, že se ho tato velkolepá show netýká. Spousta výrobců prezentuje výrobky kompatibilní výhradně s produkty Applu a jeho ekosystémem. Pojďme se podívat, co jsme mohli vidět letos.

Žárovky Philips Hue, Hue Entertainment

Oblíbená rodina světel Philips Hue dostala nového člena v podobě osvětlení pro zahrady, terasy, příjezdové cesty a všeobecně venkovní použití. Ceny zařízení prozatím nejsou dostupné, rozhodně je ale půjde ovládat pomocí iPhonů a iPadů.

ces 2018

Podobně jako u funkce Hue Entertainment, díky které se může světlo měnit v závislosti na barevném podání hry, filmu nebo hudby a vytvářet tak výjimečné světelné efekty. Philips v rámci novinek představí také novou aplikaci pro iOS a Hue Sync pro Mac.

ces 2018

Produkty Phillips Hue můžete zakoupit zde.

Nanoleaf Light Panels

Zůstaneme u světel. Nanoleaf je znám pro své trojúhelníkové světelné panely. I tato společnost ale přichází s něčím novým. Vydala totiž dálkové ovládání ve tvaru dvanáctistěnu. Každá z 12 stran má přednastavenou jinou akci a stačí se jí jen dotknout.

ces 2018

Kromě ovladače přibyly i nové čtvercové panely. Ty mají dotykovou vrstvu a jednoho po druhém tak můžete zapnout, nebo vypnout. Díky zabudovanému senzoru pohybu budou svítit podle toho, kde a zda se v pokoji vůbec nacházíte. Samozřejmě vše s podporou HomeKitu.

ces 2018

Kohoutek a sprcha Kohler

HomeKit se z rukou tohoto výrobce objevuje na nejméně očekávaných místech. Pomocí Siri můžete ovládat vodovodní kohoutek Sensation od společnosti Kohler. Ten neumí pouze pustit a zastavit vodu, ale rozpozná také míry. Například můžete do dřezu položit hrnec a kohoutku přikázat, aby ho napustil 5 litry vody.

Zajímavý je i sprchový systém DTV+. S jeho pomocí si mohou uživatelé nastavit různé „zážitky“ a vytvářet si vlastní profily s teplotou vody, hudbou, světly a tak dále. Poté stačí Siri požádat o rychlou ranní sprchu a ona už si se vším poradí.

ces 2018

Podpora HomeKitu pro Belkin Wemo a bezdrátové nabíječky

Produkty Wemo od společnosti Belkin se dočkaly podpory HomeKitu, zejména chytrých zásuvek a světelných vypínačů. Pomocí Wemo Bridge navíc aktualizují své stávající produkty.

Úspěšné jsou také jejich bezdrátové nabíječky. Nabízí spoustu různých typů: stojící, placaté, barevné, do auta atd. Všechny jsou kompatibilní s iPhonem 8, iPhonem 8 Plus a iPhonem X.

ces 2018

DJI Osmo Mobile 2

Pokud pravidelně natáčíte videa, určitě jste slyšeli o stabilizační tyči Osmo Mobile. Druhá generace je na cestě a s ní i příznivější cenovka, jednodušší ovládání a prodloužená výdrž baterie.

ces 2018

HyperDrive 8in1 USB-C HUB

Ačkoliv jde pouze o projekt na Kickstarteru, vynález od HyperDrive má potenciál vyřešit omezený počet portů USB-C u nových MacBooků. Jde o hub zahrnující 4K HDMI, Gigabit Ethernet, čtečku micro SD a SD karet, 3 USB-A 3.1 a USB-C. A také dost dobrý 7,5 W bezdrátovou nabíječku pro iPhony. Sice se nejedná o ten nejkrásnější model z kolekce, o jeho užitečnosti ale žádné pochyby nejsou.

ces 2018

Pokud byste raději něco pohlednějšího, zamiřte prosím tímto směrem.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.