imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nelíbí se vám ostrůvek na iPhonu X? Máme pro vás aplikaci!


Ať už se vám nový iPhone líbí, nebo ne, jedna věc je jasná – design zařízení je opět ikonický. Na App Storu každopádně nalezneme aplikaci, jež nechá ostrůvek pro senzory iPhonu X zmizet.

Od Applu šlo o odvážný krok, když se rozhodl odebrat deseti lety ověřené tlačítko Home. iPhonu X pak připravil zcela nový vzhled, muselo však jít opět o charakteristickou podobu. Firma tak přišla s něčím, co někteří nenávidí, jiní milují – ostrůvek pro senzory na přední straně zařízení.

Novinka se rychle stala natolik ikonickou, že některé aplikace začaly implementovat ostrůvek i do verzí pro starší zařízení. Ještě vtipnější je, že se začal objevovat i na Androidu. Není to ironické?

Jak čas ubíhal, na App Storu se začalo objevovat stále více aplikací, jež jsou pro iPhone X optimalizovány. Vývojáři mysleli i na ty, kteří na telefonu milují vše, až právě na kontroverzní „notch“ (jak jej v angličtině nazývají).

Pro tyto uživatele máme skvělou zprávu: jen za jedno euro se ostrůvku můžete zbavit.

Notch Remover je aplikace schválená Applem, byla podle všech pravidel nahrána na App Store, přestože americká firma doporučuje vývojářům, aby se ostrůvku nezbavovali a nechali jej tak, jak v Cupertinu vznikl.

Aplikace dělá to, že na vrchní stranu wallpaperu přidává černý proužek, čímž displeji dává tradičnější vzhled. Nemyslíme si, že aplikace v App Storu přežije dlouho, ale pár eur si za tu dobu vývojáři na svůj účet připíšou.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.