imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Neskutečné! Apple Music v USA překonává Spotify


Hned od začátku začala hudební služba od Applu rychle získávat podíl na trhu, zejména pak ve Spojených státech. Původní nástup zde přitom neustal, nyní se tak Apple Music dostává na čelo.

Výše zmíněné pochopitelně nevíme z konkrétních čísel – ta totiž poskytovatelé poskytují pouze ve chvíli, kdy se jim chce. Tentokrát hlavní zdroj promluvil k Digital Music News.

Anonymní zdroj o konkrétních informacích mluvil dost obecně, aby se kvůli podrobnostem neprozradila jeho identita. Informátor nicméně uvedl, že obě služby mají na americkém trhu více než 20 milionů předplatitelů. Apple Music přitom přeskočilo do mírného vedení, pokud se podíváme na počet předplatitelů.

Výměna pozic přitom nebyla tak neočekávaná. Apple Music, zejména pak právě ve Spojených státech, má obrovský úspěch. Služba jej dosáhla za relativně krátkou dobu, velký podíl na situaci má i tříměsíční zkušební doba zdarma.

V únoru informoval The Wall Street Journal, že služba od Applu roste v Americe rychleji (meziměsíčně o 5 %) než Spotify (tam bylo číslo na 2 %). Už tehdy redaktoři došli k tomu, že Apple Music na tomto trhu Spotify překoná. Nyní se jim to tedy podle všeho podařilo.

Nejlepší služby jsou ale pochopitelně ty, které vám perfektně sedí. Za nás zůstaneme spokojenými uživateli Spotify. Alespoň tedy ještě nějakou dobu.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.