imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

fka twigs

Neuvěřitelné, kolik práce se skrývá za jedinou reklamou Applu


Podle spousty lidí natočil Apple začátkem března reklamu roku. HomePod, FKA twigs, úžasná hudba, tak by se dal shrnout její obsah. Ovšem ze zákulisí lze pozorovat ještě zajímavější příběh, než má samotná reklama.

Apple měl odjakživa nápadité reklamy. Těžko říci, zda se mu povedlo překonat své vlastní reklamy z 90. let, video Welcome Home je každopádně vynikající. Hromada lidí pak tuto reklamu označuje za kandidáta na reklamu roku.

Video jako takové je o HomePodu a tedy samozřejmě o hudbě. Naše protagonistka, FKA twigs, dorazí po dlouhém dnu domů a požádá Siri o nějakou hudbu. Se skladbou Anderson .Paak – ’Til It’s Over se usadí na pohovku. FKA twigs začne tancovat po bytě a svými pohyby mění celou jeho strukturu.

Samozřejmě jde o názor vkusu. Nicméně téměř 7 minut dlouhé video z natáčení je snad ještě daleko zajímavější než samotná reklama.

Nechybí nic. FKA twigs zajisté protancovala několikery střevíčky a tanci se nevyhnul ani režisér Spike Jonze. Na videu lze přitom vidět, že se své práce opravdu nebojí a zatancuje si i se židlí.

Spike Jonze a FKA twigs
Režisér Spike Jonze a FKA twigs

Naší oblíbenou scénou je návrh měnícího se bytu. Po zhlédnutí reklamy byste řekli, že se jedná o počítačové efekty, ale není tomu tak. Celá scéna je opravdová a jen těžko si lze představit, kolik času musel zabrat jen samotný návrh a sestavení. Pár vizuálních efektů bylo použito pro uhlazení scény nebo když FKA twigs tančí sama se sebou, ale to je vše.

I zdánlivě jednoduchá reklama tedy zabere spoustu času a přípravy.

Zdroj: AdWeek

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.