imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

NightOwl: Světlý macOS přes den, tmavý v noci


Jestliže se nedokážete rozhodnout mezi světlým a tmavým režimem v macOS, máme pro vás skvělou aplikaci na automatické přepínání.

macOS Mojave přišel minulé září s řadou funkcí, tmavý režim se stal okamžitě jednou z nejoblíbenějších novinek. Pro řadu uživatelů jde o velmi šikovnou věc, nejenže se někomu může více líbit, večer a v noci navíc šetří oči.

Jakmile se mi nový macOS dostal pod ruce, okamžitě jsem tmavý režim aktivoval. Rychle jsem si na něj zvykl, vzadu v hlavě mi však stále zůstávalo něco, co mi nedalo spát. Bylo několik aplikací, které nutně potřebovaly světlý režim.

Do teď jsem používal trik se skriptováním v Automatoru, nedávno jsem však objevil ideální řešení v podobě NightOwl. Stačí jen stáhnout, nainstalovat a aplikace se okamžitě objeví v menu.

Lze zapnout automatické přepínání tmavého a světlého režimu. Vedle přesného času můžete vybrat třeba přepínání podle východu a západu slunce. Jestliže pak chcete témata přepínat ručně, stačí kliknout pravým tlačítkem na lištu.

Nejlepší na všem je, že můžete určit, ve kterých aplikacích se bude používat ten či ten režim. Stačí je přidat do seznamu.

Stahujte aplikaci, užívejte a případně pošlete pár dolarů nadšeným studentům, kteří ji pro vás připravili.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!