imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nintendo vydalo Pokemon GO. A je to naprostá bomba


Po dlouhých měsících interního testování jsme se konečně dočkali. Nintendo vydalo svoji hru Pokémon GO, ve které se na 100 % využívá rozšířená realita vašeho jablečného telefonu či tabletu. Hra je také kromě iOS dostupná pro Android. 

A i přesto, že hra není oficiálně dostupná v českém App Store obchodě, stala se v posledních dnech velmi populární a i v Česku ji již hrají stovky zájemců. A jejich ohlasy jsou více než nadšené.

Popis hry nebude nijak náročný – musíte pochytat všechny Pokémony a to pomocí toho, že se půjdete například projít ven. Venku, nebo i třeba u vás doma si jednoduše spustíte hru a přes kameru telefonu vidíte, kde je jaký Pokémon. Toho můžete následně chytit, bojovat s ním a zažívat různá virtuální dobrodužství. Také můžete soupeřit se svými kamarády nebo si můžete jenom vyměňovat karty (pokébaly). Je zde možnost pořádat turnaje a obecně bojovat s ostatními hráči.

Pro úspěšné hraní je tedy nutné a doporučuje se, chodit ven. Na různých místech jsou různí pokémoni (u vody jsou vodní, naopak v lese bude více ptačích Pokémonů atd.)

Tato hra je opravdu velice povedená, ale prozatím má jeden háček – není dostupná na území ČR (respektive v českém AppStoru).

pokemon-go-nick_statt-screenshots-1.0

To se dá obejít tím, že si založíte americké Apple ID. To by se ale mělo během pár týdnů změnit a je téměř jisté, že bude oficiálně dostupná i v českém AppStore.

Pokud vám je nyní 20-28 let a na přelomu tisíciletí jste sbírali papírové karty, hráli jste s kamarády, sledovali jste kreslený seriál, hráli  jste na Gameboy Color a na něm měli Pokémon Red, Blue, nebo další verze, tak vám tuto hru vřele doporučuji a alespoň nachvíli se vrátíte do dětských let a připomente si Pokémony.

Anebo je ukažte svým dětem – podle informací od uživatelů, kteří tuto hru nainstalovali dětem do telefonů, můžeme potvrdit, že dostala do přírody i notorické pecivály.

pokemongobattle-800x671
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!